Įmonių socialinė atsakomybė (ĮSA)


Įmonių socialinė atsakomybė (ĮSA).


Kiekvienoje šalyje vyrauja savitas supratimas apie tai, kas yra įmonių socialinė atsakomybė. Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje ĮSA dažniausiai siejama su darbuotojų teisių puoselėjimu darbo vietoje, tinkamų darbo sąlygų sudarymu. Jungtinėse Amerikos Valstijose socialinė atsakomybė siejama sufilantropijos modeliais, kai įmonės pelno dalį skiria labdarai. Europoje socialinės atsakomybės dėmesys skiriamas verslininkų socialiai atsakingu elgesiu. Kitose šalyse ĮSA labiau siejama su aplinkosauga. Lietuvoje ĮSA suprantama kaip tam tikri politiniai, teisiniai, etiniai santykiai tarp įmonės ir visuomenės. Tai yra organizacijos atsakingumas už savo veiklą, sugebėjimas atlikti pareigas ir esant tam tikrai situacijai tenkinti visuomenės lūkesčius (Šimanskienė, Paužuolienė, 2010).

ĮSA yra naudinga ne tik aplinkai bet ir organizacijoms: didina įmonės įvaizdį, lengviau pritraukia ir išlaiko geriausius darbuotojus, sumažina įvairias sąnaudas ir atliekų kiekį, pagerina gyvenimo kokybę ir kt. Didelės klaidos, įgyvendinat šią strategiją, yra paviršutiniškas požiūris į ĮSA, strateginio plano ir ilgalaikės vizijos nebuvimas (Mauricienė, Paužuolienė , 2013)

Valstybė teisės aktų pagalba, yra parengusi priemonių, kurios paskatina įmones integruoti socialiai atsakingo verslo principus į savo veiklą. Tai – subsidijos naujų darbo vietų steigimui, mokestinės lengvatos socialinėms įmonėms, galimybė vykdant viešuosius pirkimus taikyti ekologinius, socialinius ir kitus kriterijus parinkimui, galimybė darbuotojui ir darbdaviui lanksčiau reguliuoti tarpusavio santykius kolektyvinėmis sutartimis ir kt. (Simanavičienė, Kovaliov, Šubonytė, 2011).

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1051 žodžiai)
  • Universitetas
  • Inga
  • Įmonių socialinė atsakomybė (ĮSA)
    10 - 2 balsai (-ų)
Įmonių socialinė atsakomybė (ĮSA). (2016 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/imoniu-socialine-atsakomybe-isa.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 21 d. 01:29
×