Įmonių socialinė atsakomybė Lietuvoje


Įmonių socialinė atsakomybė Lietuvoje Priedas Įmonių socialinę atsakomybę 2016 2020 metais skatinančios priemonės. Įmonių socialinę atsakomybę 2009 2014 metais skatinančios priemonės.


Praėjusiais metais Lietuvoje įsigaliojo nauji teisės aktai, įpareigojantys didžiąsias ES, kartu ir Lietuvos, teikti ĮSA ataskaitas. Numatyta, kad nefinansinę informaciją turės teikti įmonės, kurių metinės pajamos didesnės nei 40mln. Eur. Ir turinčios daugiau nei 500 darbuotojų. Tik labai maža dalis Lietuvos įmonių, kurioms bus taikoma ši ES direktyva, nes jau ir iki šiol įmonės teikė ĮSA ataskaitas.

Tam, kad Lietuva ir joje esančios įmoės tikrai įsilietų į pasaulinės organizacijos gretas, buvo sukurta Lietuvos atsakingo verslo asociacija (LAVA). LAVA susiformavo iš nuo 2005 m. Lietuvoje veikusio neformalaus Nacionalinio atsakingo verslo įmonių tinklo NAVĮT, kuris vienijo Lietuvos atsakingo verslo įmones ir organizacijas, daugiausia Jungtinių Tautų „Pasaulinio susitarimo“ nares. Šios organizacijos tikslas skatinti atsakingos veiklos plėtrą, kaip darnaus vystymosi Lietuvoje sąlygą. Taip pat ši asocijacija vienija įmones ir organizacijas, kurios turi didelių siekių ir užmojų atsakingo ir darnaus verslo plėtojimui. Šios organizacijos nariai įsipareigoja užsiimti tik sąžininga veikla, nepropaguoti šešėlinės ekonomikos, išlaikyti vertybes, kurias diegia „Pasaulinis susitarimas“. Kad visos idėjos pasklistų plačiau Lietuvos versle, LAVA organizacija rengia atvirus visuomenei seminarus, konferecijas, mokymus, bei kitus užsiėmimus. Tagi įmonės, kurios atsakingai žiūri į sąžiningos plėtros galimybes, jaučia atsakomybę už save ir valstybės statusą tarptautinėje asocijacijoje jungiasi į LAVA organizaciją.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1013 žodžiai)
  • Kolegija
  • Austėja
  • Įmonių socialinė atsakomybė Lietuvoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Įmonių socialinė atsakomybė Lietuvoje. (2017 m. Birželio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/imoniu-socialine-atsakomybe-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 04:51
×