Įmonių socialinė atsakomybė


Socialinė atsakomybė referatas. Imones socialine atsakomybe referatas. Socialiai atsakinga imone referatas. Įmonės socialinė atsakomybė. Socialinė atsakomybė kursinis. Imoniu socialine atsakomybe ir darbuotoju gerove. Socialinė atsakomybė versle. Imoniu socialine atsakomybe referatas. Imoniu socialine atsakomybe uzdaviniai. Imoniu socialine atsakomybes rasto darbas.

Įmonių socialinė atsakomybė (įsa) – tai tokia įmonių ir organizacijų politika bei praktika, kai ne tik laikomasi įstatymų, tarptautinių susitarimų ir sutartų elgsenos normų, bet ir į savo veiklos vidinius procesus ir išorinius santykius savanoriškai integruojami socialiniai, aplinkosaugos ir skaidraus verslo principai; kartu su visuomeniniais ir valstybinio sektoriaus partneriais dalyvaujama ieškant novatoriškų sprendimų sisteminėms socialinėms, aplinkosauginėms ir platesnėms ekonominės gerovės problemoms. Įvadas. Sėkmingas verslas - atsakingoje valstybėje. Darbuotojai - atsakingoje įmonėje. Įsa skatina savanorystę. Išvados. Diskusiniai klausimai.

įsa vienas pagrindinių tiklsų tai lėšų, energijos bei medžiagų taupymas, taip pat tiesioginis naudos ieškojimas nedideliais ištekliais ir įmonės reputacijos didinimas. Tačiau glaudžiai susijęs yra darbuotojų ir klientų pasitenkinimas, stiprinti jų pagarbą ir pasitikėjimą, didinti klientų supratimą bei lojalumą, klientų lojalumą, vartotojų solidarumą ir norą vartoti prekes ar paslaugas įmonių, kurioms rūpi visuomenės lūkesčiai, taigi šie tikslai neatsiejami nuo šių sferų kaip personalo mokymosi skatinimo, psichologinio klimato darbe gerinimo, socialiai palankios darbo atmosferos kūrimas, aplinkosauga, darbuotojų (šeimų) laisvalaikio organizavimas, įvairūs atlygiai didina darbuotojų našumą. Visi šie motyvavimo būdai garantuoja tvirtą įmonės pagrindą. Taigi įsa yra įpareigota užtikrinti jog šių tiklsų bei darbo ir aplinkos standartų būtų laikomasi, kurti skurdo mažinimo sistemas bei didinti darbuotojų pasitenkinimą ir garantuoti jiem saugią darbo aplinką. Tai yra pagrindiniai uždaviniai, kuriuos Lietuvoje solcialinė atsakomybė dar nėra plačiai naudojama, taigi dauguma įmonių bei organizacijų taiko senus vadovavimo metodus, nesuvokdami jog įsa nors ir sunkiais laikais yra butinybė. Ekspertai teigia jog ši sistema nėra prabanga ir laikui bėgant tampa vis aktualesnė, įmonės, kurios vadovaujasi šiuo principu turi šviesią ateitį. Tačiau labai svarbu, jog valstybė būtų atsakinga. Ji pirmoji turi rodyti pavyzdžius kaip taupiai naudoti išteklius, valstybės tarnautojai privalo atsakingai vykdyti jiems skirtas funkcijas, užtikrindami gerų sprendimų priemimą, įtraukdami verslą į socialinių ir aplinkosauginių problemų sprendimą. Valstybė privalo skatinti socialinį atsakingumą versle, plačiai domėtis užsienio įmonių praktika, bei taikyti kaikuriuos metodus Lietuvoje kaip pavyzdys būtų pamatuotos mokestinės lengvatos verslui arba pensijų fondų atsakingas investavimas. Įmonė ar organizacija atsakinga yra ta, kuri ne tik laikosi šalyje nustatytų galiojančių įstatymų, bet sugeba padaryti daugiau. Sėkimgo verslo pagrindas yra darbuotojų gerovė. Įmonė, kuri geba sukurti geras darbo sąlygas, lankstų grafiką, skatina mokymasi, arba tariasi su darbuotojais dėl svarbių sprendimų, užkerta kelią priekabiavimui dėl lyties ir psichologinio teroro, užtikrina lygias galimybes, derina darbuotojų šeimyninius ir profesinius įsipareigojimus yra sėkmingo verslo kūrimo kelyje.

Valstybė turi skatinti įmones rūpintis aplinkosauga, tai neatsiejama įsa dalis.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2012 m.
  • 10 puslapių (1253 žodžiai)
  • Kolegija
  • Alex
  • Įmonių socialinė atsakomybė
    9 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Įmonių socialinė atsakomybė. (2010 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/imoniu-socialine-atsakomybe.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 22 d. 17:17
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo