Įmonių socialinės atsakomybės reikšmė vartotojiškoje visiuomenėje


Vadybos ir ekonomikos fakulteto apskaitos ir finansų katedra. Įmonių socialinė atsakomybė įmonių socialinės atsakomybės reikšmė vartotojiškoje visiuomenėje. Literatūros sąrašas.


Šiuolaikinė vartotojiška visiuomenė vis daugiau dėmesio kreipia į vartojimo ekologines ir socialines pasekmes. Neigiami vartojimo padariniai aplinkai ir visuomenei skatina žmones atsakingiau vartoti ir atidžiau rinktis perkamas prekes. Vartotojai tampa vis labiau atsakingi ir daugiau domisi įmonių veikla. Tai skatina ir pačias įmones tapti socialiai atsakingomis.

ĮSA yra naudinga ne tik visiuomenei bet ir įmonėms. Socialiniai atsakingo verslo turinys gerina įmonės įvaizdį, didina prekės ženklo perkamumą, stiprina darbuotojų moralę ir lojalumą. Įmonių socialinės atsakomybės gaunama nauda įvairiapusė: naudą patiria tiek gamintojas, įmonės savininkas, darbuotojai, tiek vartotojas. (Jocas A.,2013)

Reputacijos ir saugumo užtikrinimas. (Vasiljevienė, Vasiljevas, 2008)

Nekyla abejonių, jog ĮSA atlieka atsakingą ir naudingą veiklą, kuri teigiamai veikia visiuomenę, bei jos dalyvius — vartotojus. Pačių vartotojų nuomonė apie ĮSA yra labai svarbi, nes tai gali vienaip ar kitaip paveikti įmonę. 2013 metais atliktame tyrime apie Lietuvos įmonių vykdomą sacialinę atsakomybę, kuriame dalyvavo 314 respondentų paaiškėjo, kad dauguma apklaustųjų žino apie Lietuvos įmonių puoselėjamą socialinę atsakomybę (59,7 proc.), tačiau nemažai apklaustųjų apie tai nežino (40,3 proc). Tai patvirtina faktą, kad Lietuvoje ši informacija per mažai viešinama. Taip pat išsiaiškinta, kad dauguma respondentų mano, kad organizacijos turėtų orientuotis į vartotojų poreikių tenkinimą, tiekti kokybiškas prekes / teikti paslaugas, kurti patikimos įmonės reputaciją, gerindamos įmonės įvaizdį ir kt.

  • Microsoft Word 57 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1242 žodžiai)
  • Skustex
  • Įmonių socialinės atsakomybės reikšmė vartotojiškoje visiuomenėje
    10 - 3 balsai (-ų)
Įmonių socialinės atsakomybės reikšmė vartotojiškoje visiuomenėje. (2016 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/imoniu-socialines-atsakomybes-reiksme-vartotojiskoje-visiuomeneje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 23:34
×