Įmonių vadovų teisinė atsakomybė


Vadovo teisine atsakomybe. Įmonės vadovo teisinė atsakomybė. Imoniuvadovu administracine atsakomybė. Imoniu vadovu atsakomybe. Teisine valdybos nariu atsakomybe. Vadovo drausminė atsakomybė. Administracinė nuobauda įmonės vadovui. Įmonės vadovo administracinė atsakomybė. Įmonės vadovo atsakomybė už įmonės mokestinius pažeidimus. Teisine atsakomybe referatas.

Įmonių vadovų teisinė atsakomybė. Įvadas. Įmonių vadovų administracinė atsakomybė. Administracinės atsakomybės principai. Administracinio teisės pažeidimo sudėtis ir nuobaudų rūšys. Įmonių vadovų atsakomybė už administracinius teisės pažeidimus darbo srityje. Įmonių vadovų atsakomybė už administracinius teisės pažeidimus prekybos srityje. Įmonių vadovų atsakomybė už administracinius teisės pažeidimus finansų srityje. Įmonių vadovų baudžiamoji atsakomybė. Baudžiamosios atsakomybės principai. Bausmių sistema ir nuobaudų rūšys. Nusikaltimai darbinėms piliečių teisėms. Nusikaltimai finansų sistemai. Įmonių vadovų civilinė atsakomybė. Civilinės atsakomybės paskirtis ir skirtumai nuo kitų teisinės atsakomybės rūšių. Civilinės atsakomybės rūšys. Įmonių vadovų civilinė atsakomybė įmonei. Valdybos narių civilinė atsakomybė įmonei. Įmonių vadovų civilinė atsakomybė tretiesiems asmenims. Įmonių vadovų drausminė atsakomybė. Drausminių nuobaudų rūšys ir jų skyrimo tvarka. Įmonės vadovų drausminė atsakomybė darbuotojams ir kitiems asmenims. Įmonių vadovų materialinė atsakomybė. Įmonės vadovo materialinė atsakomybė įmonei, kitiems asmenims. Išvados. Literatūros ir šaltinių sąrašas.

Atsakomybė visuomenėje suprantama kaip būtinybė arba pareiga atsakyti už elgesį ar veiką. Ji atsiranda kartu su visuomene ir galima tik visuomenėje. Tai glaustai susiję su teisine atsakomybe, nes teisinės atsakomybės poreikis kyla iš asmens naudojimosi subjektinėmis teisėmis. Teisinė atsakomybė – tai teisinis įpareigojimas teisės subjektams garantuoti naudojimąsi savo teisėmis atitinkamų pareigų vykdymu. Ji susijusi ne su prievole, o su pareiga, todėl tokių pareigų nevykdymas virs atitinkamų teisių praradimu. Egzistuoja dvi teisinės atsakomybės stadijos: pozityvioji ir negatyvioji. Pozityvioji atsakomybė – nuolatinis įsipareigojimas ir įpareigojimas garantuoti naudojimąsi teisėmis atitinkamų pareigų vykdymu. Negatyviosios atsakomybės paskirtis yra kompensuoti pozityviosios pakankamumą – susiaurinti asmens teises tokia apimtimi, kokia tų teisių turėtojas atsisakė vykdyti pareigas, nors jomis privalėjo legalizuoti naudojimąsi savo teisėmis. Plačiau panagrinėsime pastarąją, negatyviosios teisinės atsakomybės, stadiją. Ji susideda iš administracinės, baudžiamosios, civilinės, drausminės ir materialiosios atsakomybės. Nors visos rūšys yra skirtingos, tačiau kiekvienai taikomi taikytini tokie teisinės atsakomybės tikslai: privaloma sumažinti teisės pažeidėjo subjektines teises iki jo paties susimažintų pareigų apimties, atlyginti žalą, kuri yra padaryta teisės pažeidimu, ugdyti žmonių pagarbą teisei ir teisingumui, vykdyti teisės pažeidimų prevenciją. Iškėlus teisinės atsakomybės tikslus būtina paminėti ir jos principus: sutarčių laikymasis yra būtinas, žalą, kuri padaroma naudojantis savo teisėmis turi būti atlyginta, galioja teisėtumo principas (teisinė atsakomybė taikoma tik už įstatyme numatytą veiką, ir pagal proceso reglamentuojančias procedūras), pagrįstumo principas (teisinė atsakomybė taikoma tik nustačius teisės pažeidimo faktą ir jo aplinkybes), teisingumo principas (teisinė atsakomybė pirmiausiai turi reikšti atkūrimą subjektinių teisės pažeidėjo teisių ir jo pareigų pusiausvyros, kuri buvo pažeista teisės pažeidimu), tikslingumo principas (privalo būti nustatyti teisės pažeidėjo taikomų priemonių ir teisinės atsakomybės tikslų atitikimai), atsakomybės neišvengiamumo principas (bausmės neišvengiamumas padarius nusikaltimą) ir teisinės atsakomybės veiksmingumo principas (teisinė atsakomybė turi būti operatyvi). Su teisinės atsakomybės tikslais ir principais yra ypač susiję įmonių vadovai.

  • Microsoft Word 62 KB
  • 2013 m.
  • 29 puslapiai (8478 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rasa
  • Įmonių vadovų teisinė atsakomybė
    10 - 3 balsai (-ų)
Įmonių vadovų teisinė atsakomybė. (2013 m. Kovo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/imoniu-vadovu-teisine-atsakomybe.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 24 d. 23:42
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo