Įmonių veiklos analizė


Įmonių veiklos analizė. Klausimai/atsakymai koliokviumui Analizės objektas ir metodas. Analizės turinys ir uždaviniai. Analizės rūšys. Ekonominiai reiškiniai ir jų analizės kryptys. Analizės šaltiniai ir jų rūšys. Analizės būdai. Ekonominiai rodikliai ir jų naudojimas analizei. Analizės organizavimas. Analizės rezultatai ir jų įforminimas.

Objektas yra tai, ką mokslas tiria ir analizuoja, o metodas nurodo, kaip tai reikia daryti.

Kurso „Ūkinės ir komercinės veiklos ekonominė analizė“ objektas yra žinių sritis apie ūkinės ir komercinės veiklos ekonominės analizės organizavimą įmonėse, metodologinių pagrindų ypatumus ir analizės būdus, kuriais naudojasi jos vykdytojai, taip pat apie išorinės bei vidinės analizės užduotis ir tikslus, kuriuos skirtingai supranta analitinės medžiagos vartotojai.

Įmonės ūkinės ir komercinės veiklos rezultatų analizės objektas yra jos visa veikla bei tos veiklos rezultatai, išreiškiami tokiais ekonominiais rodikliais, kaip realizacija ir atsargos, sąnaudos bei išlaidos, pajamos ir pelnas (nuostolis), pelningumas bei darbo našumas ir kt. Visi šie rodikliai apibūdina įvairias ūkinės ir komercinės veiklos puses bei galutinį rezultatą: sėkmę (kai gaunamas pelnas) arba nesėkmę (kai gaunamas nuostolis). Įmonių ūkinės ir komercinės veiklos analizė gali būti vadinama ir komercinių rezultatų analize.

  • Microsoft Word 83 KB
  • 2013 m.
  • 10 puslapių (3154 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arnoldas
  • Įmonių veiklos analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Įmonių veiklos analizė. (2013 m. Lapkričio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/imoniu-veiklos-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 06 d. 15:25
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo