Impulsų formuotuvai, ribotuvai, selektoriai ir palyginimo įtaisai


Elektronikos referatas.

Įvadas. Signalai technikoje. Impulso sąvoka. Impulsų rūšys. Standartiniai stačiakampio impulso parametrai. Impulsiniai įtaisai. Tiesiniai formuotuvai. Kompensuoti įtampos dalikliai. Diferencijuojančios grandinės. Integruojančios grandinės. Vėlinimo linijos. Formuotuvai su ilgosiomis linijomis. Impulsų transformatoriai. Netiesiniai formuotuvai. Ribotuvai. Lygio fiksatoriai. Įtampos komparatoriai (palyginimo įtaisai). Impulsinių signalų selektoriai. Amplitudiniai selektoriai. Laikiniai selektoriai. Trukminiai selektoriai. Išvados. Literatūra.


Elektronikos įtaisai yra labai įvairūs savo sandara, veikimu ir savybėmis. Šiame darbe aptarsime impulsinių įtaisų, t. y. impulsų formuotuvų, ribotuvų, selektorių ir palyginimo įtaisų sandarą, veikimą ir panaudojimą.

Informacija yra sąvoka, leidžianti tirti įrenginius, visatą, gyvuosius organizmus ir t. t., o tiriant ją, apdoroti, perduoti ryšio kanalais, priimti ją, išsaugoti ir perdirbti į signalus, valdančius jų veiklą.

Periodas, tai einamosios amplitudės reikšmės pasikartojimo laikas. Šis pasikartojimo laikas pastovus.

Dažnis, tai visų amplitudės reikšmių, esančių viename periode, pasikartojimų skaičius per sekundę. Dažnis matuojamas hercais Hz.

Elektrinis impulsas - tai trumpalaikis srovės arba įtampos pokytis, veikiantis grandinėje (įtaise) laikotarpyje artimam pereinamojo proceso trukmei. Tai signalų rūšis. Įtaisuose signalai generuojami, formuojami, stebimi ir registruojami. Impulsai ir skaitmeniniai signalai sudaro diskretinių signalų grupę, kurie skiriasi nuo tolydinių ar diskretinių (trukieji signalai).

Aperiodiniais vadinami nevienodos trukmės su skirtingomis pauzėmis impulsai. Jie apibūdinami vidutine trukme bei vidutiniu periodu.

Impulsai yra įvairių rūšių. Pagal impulso formą skiriami stačiakampiai, trikampiai, trapeciniai, eksponentiniai, pjūkliniai ir t. t. impulsai. Dažniausiai naudojami stačiakampiai arba panašūs į juos impulsai.

ΔA - amplitudės pokytis dar vadinamas plokščios dalies nuolydžiu, dažnai išreiškiamas procentais:

 • Elektronika Referatai
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Aliona
 • 27 puslapiai (5896 žodžiai)
 • Kolegija
 • Elektronikos referatai
 • Microsoft Word 536 KB
 • Impulsų formuotuvai, ribotuvai, selektoriai ir palyginimo įtaisai
  10 - 2 balsai (-ų)
Impulsų formuotuvai, ribotuvai, selektoriai ir palyginimo įtaisai. (2017 m. Gegužės 29 d.). http://www.mokslobaze.lt/impulsu-formuotuvai-ribotuvai-selektoriai-ir-palyginimo-itaisai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 20:04