Impulsyvumo refleksyvumo tyrimas


Impulsyvumo - refleksyvumo tyrimas. Duomenų registravimo ir tvarkymo potokolas. Rezultatai ir jų aptarimas. Vaizdinės atminties tyrimas.


Impulsyvumo ir refleksyvumo savybės jau trečiaisiais gyvenimo metais išryškėja individo veikloje. Jos nėra tiesiogiai susijusios su gebėjimais, tačiau sudaro tam tikrą terpę jų raiškai. Šios nervų sistemos ypatumus atspindinčios savybės turi tiesioginės įtakos veiklos sėkmei, įgūdžių susidarymui. Impulsyvūs vaikai – labai aktyvūs, dinamiški, tačiau jų veikla yra mažai rezultatyvi. Refleksyvūs žmonės yra impulsyvių priešingybė. Jie pernelyg ilgai svarsto. Taigi, šiame laboratoriniame darbe impulstyvumo – refleksyvumo savybėms atskleisti plačiai naudojama J.Kagan (1984) metodika, vaizdžiai vadinama ,,Rask tokį patį“.

Tyrimo metodika. Sudaryta dešimt paveikslėlių kompletų. Kiekvienas komplektas sukuria uždavinio sprendimo situaciją. Komplektą sudaro du paveikslėliai. Viename lape pavaizduotas objektas, o kitame lape pavaizduoti 8 objektai, iš kurių tik vienas yra analogiškas pirmąjame lape pavaizduotam modeliui. Sprendimo priėmimo laikui fiksuoti naudojamas sekundometras, duomenų registravimui iš anksto paruošti protokolai.

Tyrimas atliekamas individualiai. Tiriamajam sakoma: ,,aš tau duosiu keletą užduočių, pasistenk jas teisingai atlikti“. Prieš tiriamąjį dedamas pirmasis pirmojo komplekto lapas, kuriame pavaizduotas tik vienas objektas ir sakoma: ,,gerai įsižiūrėk į šį piešinį, kad vėliau jį galėtum rasti tarp kitų“. Paveikslėlis rodomas 15 sekundžių. Vėliau paveikslėlis pastumiamas į viršų, o priešais tiriamąjį dedamas didysis pirmojo komplekto lapas su 8 objektais. Vienas objektas šiame lape visai atitinka pirmam lape pavaizduotąjį, o kiti nežymiai skiriasi. Rodydamas antrąjį lapą, tyrėjas sako: ,,gerai apžiūrėk čia pavaizduotus daiktus ir tarp jų rask tokį pat, kaip matei pirmam paveikslėlyje“. Pasakius šią instrukciją nuspaudžiamas sekundometras. Matuojamas uždavinio sprendimo laikas. Tyrimo procedūra kartojama 10 kartų, nes tiek yra užduočių komplektų.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1272 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ramune
  • Impulsyvumo refleksyvumo tyrimas
    8 - 1 balsai (-ų)
Impulsyvumo refleksyvumo tyrimas. (2016 m. Lapkričio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/impulsyvumo-refleksyvumo-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 16 d. 10:34
×