Imtuvų jungimas žvaigžde


Imtuvų jungimas žvaigžde. Darbo tikslas. Susipažinti su trifazių grandinių darbo rėžimais, kai imtuvai sujungti į žvaigždę su nuliniu ir be nulinio laido, esant vienarūšei simetrinei, ir nesimetrinei, o taip pat ir nevienarūšei apkrovoms. Bendrosios žinios. Darbo užduotis. Sujungti 4 pav. Pavaizduotą schemą. Ištirti nulinio laido vaidmenį esant simetrinei apkrovai. Ištirti nulinio laido įtaką srovių ir įtampų pasiskirstymui, kai “A” fazė neapkrauta. Ištirti, kaip keičiasi įtampos, keičiant apkrovą A fazėje nuo 0 iki trumpojo jungimo, esant nutrauktam nuliniam laidui. Ištirti nulinio laido įtaką srovių ir įtampų pasiskirstimui, kai , esant įjungtam ir atjungtam nuliniam laidui ir vienarūšei apkrovai. Darbo ataskaita. Išvados.

Įtampos ant atskirų šaltinio ir imtuvo fazių vadinamos fazinėmis (). Įtampos tarp linijos laidų - linijinėmis ().

Kai imtuvas simetrinis, jo srovių vektorinė diagrama sudaro simetrinę žvaigždę. Geometrinė fazinių srovių suma lygi nuliui. Jei taškai 0-0’ sujungti laidu, esant simetrinei apkrovai srovė juo netekės, nes

Atskirų fazių įtampos ir srovės sudaro nesimetrines sistemas. Kai 0-0’ taškai sujungiami laidu, kurio varža nykstamai maža, tuomet ir susivienodina. Imtuvo įtampų sistema tampa simetrinė, tačiau srovių sistema lieka nesimetrinė ir nuliniu laidu teka srovė .

Nubraižyti įtampų ir srovių vektorines diagramas pagal 2-5 punktų duomenis.

"A" fazės apkrova keičiama nuo 0 iki trumpojo jungimo, nulinis laidas atjungtas

Esant simetrinei apkrovai, tarp nulinių šaltinio ir imtuvo taškų srovė neteka, todėl šiuo atveju nulinis laidas srovių ir įtampų pasiskirstyme įtakos neturi. Tačiau nesimetrinės apkrovos atveju, nulinis laidas yra būtinas, nes tada nuliniu laidu tekės srovė IN=IA+IB+IC. Atjungus nulinį laidą, nesimetrinės apkrovos atveju, įvyksta įtampų persiskirstymas. Įtampa būna didžiausia toje fazėje, kur mažiausia apkrova ir atvirkščiai.

  • Microsoft Word 454 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (823 žodžiai)
  • Universitetas
  • Bernardas
  • Imtuvų jungimas žvaigžde
    10 - 4 balsai (-ų)
Imtuvų jungimas žvaigžde. (2014 m. Rugsėjo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/imtuvu-jungimas-zvaigzde.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 19:58
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo