Imuninė sistema


Skaidres apie imunine sistema. Imunine sistema referatas. Referatai apie imunitetą. Daugialąsčiai organizmai ( skaidrės). Daugialąsčiai organizmai skaidrės. Referatai apie imunine sistema. Antigenai ir antikunai referatai. Organizmo imunine sistema referatas. T limfocitai. Komplementas.

Imuninė sistema. Antikūnai. Komplementas. T limfocitai. Žinduolius supančioje aplinkoje labai daug įvairiausių mikroorganizmų, kurie, patekę į jo organizmą, randa palankias gyvenimo sąlygas. Viduje šilta, pakanka drėgmės ir daug įvairiausių maistmedžiagių. Todėl žinduolio (o ir bet kurio kito daugialąsčio) organizmą mikroorganizmai turėtų sparčiai suardyti. Tačiau to nėra, kadangi daugialąsčiai organizmai turi apsaugą nuo tokio įsiveržimo. Imunitetas - organizmo gebėjimas apsaugoti savo vientisumą ir gyvybingumą nuo parazituojančių organizmų ir nuo biologinės kilmės nuodų. Stuburiniai, kurių organizme nesigamina antikūnai greita žūsta nuo užkrečiamų ligų. Antikūnai nukenksmina virusus bei toksinus, mobilizuoja komplemento sistemą ir įvairius leukocitus galabyti mikroorganizmus ir didesnius parazitus. Antikūnų yra milijonai rūšių - kiekvienai sutiktai svetimai aminorūgščių sekai gaminama bent po vieną antikūną. Uždavinys. Tarkime, antigeno saitą sudarančios lengvosios grandinės. Atkarpos turi po. Aminorūgštis. Kiek iš viso skirtingų saitų gali turėti tokie antigenai? Molekulių kompleksas, skirtas žudyti bakterijas stuburinių organizme, vadinamas komplementu. Angliškai complement reiškia papildymas, pilnas komplektas. Komplementas savo funkciją gali atlikti tik kartu su antikūnais. Uždavinys. Pagalvokite, ar įmanoma tokiu būdu išspręsti žmogaus audinių persodinimo problemą. Jei įmanoma, tai kaip? T limfocitų reakcija į svetimas ląsteles ir molekules vadinama ląsteliniu imuniniu atsaku. T limfocitai veikia tik palietę kitą ląstelę - ją užmuša arba pažymi (o gal priima signalą? ) t limfocitai reaguoja tik į antigenus, esančius ląstelių paviršiuje. Tokiu būdu t limfocitai gali atpažinti ląsteles, kurių viduje yra viduląstelinių parazitų – bakterijų ar virusų,– nes dažnai šių parazitų baltymai pereina į ląstelės šeimininkės plazminę membraną.

Žinduolius supančioje aplinkoje labai daug įvairiausių mikroorganizmų, kurie, patekę į jo organizmą, randa palankias gyvenimo sąlygas.

Imunitetas - organizmo gebėjimas apsaugoti savo vientisumą ir gyvybingumą nuo panespecifinis konstitucinis imunitetas. Jį užtikrina nepralaidžios dangos (nuo parazitų ir nuodų patekimo į organizmo vidų saugo nepralaidūs jiems epiteliai. Nuo kraujasiurbių egzoparazitų įkandimų - stori suragėję epiteliai, kailis ir panašiai. ), kitokie organizmo ypatumai (pvz. , šlapimo tekėjimas iš inkstų į šlapimo pūslę neleidžia bakterijoms šlapimtakiais pasiekti inkstus. Jis dažniausiai neskirtas vien apsaugai nuo parazitų.

Nespecifinis cheminis imunitetas. Organizmas išsyk gamina fermentus ar kitokias medžiagas, kurie žudo parazitus ar slopina jų gyvybinę veiklą. Tokia apsauga gali.

Neįleidžia į organizmo vidinę terpę. Taip ašarose, seilėse, spermoje esantis lizocimas ardo dalies bakterijų sieneles ir šios žūsta [žr. Intarpą apie lizocimą]. Odos riebalinių liaukų išskyrose esančios riebiosios rūgštys rūgština terpę odos paviršiuje ir tuo slopina daugelio bakterijų veiklą. Skrandyje gaminama druskos rūgštis labai parūgština terpę skrandyje ir tuo slopina bei žudo su maistu patenkančias bakterijas.

Naikina vidinėn terpėn patekusius parazitus ir nuodus. Tai gali būti uždegimai, kuomet labai sustiprėja leukocitų fagocitavimas, interferonas.

Nespecifinis imunitetas nėra nukreiptas prieš konkrečią mikroorganizmų rūšį ar tam tikrą nuodingą medžiagą.

Specifinis imunitetas. Jis susidaro, kai organizmas, susidūręs su tam tikra parazitų ar nuodų rūšimi ima gaminti priemones jiems naikinti. O kadangi neįmanoma atskirti, kuri organinė medžiaga ar kuris organizmas parazitas, o kuris ne, imunitetas sudaromas prieš bet kokias svetimas ląsteles arba pakankamai stambias molekules.

Bestuburių imunitetą užtikrina daugiausia fagocituojančios ląstelės. Tuo tarpu stuburiniuose jos sudaro tik dalį imuniteto. Kita svarbi imuniteto dalis - specifinis imunitetas.

Specifinio imuniteto esmė yra tokia: organizmas atpažįsta svetimas molekules ir ima gaminti baltymus, kurie atpažįsta tas svetimas molekules (tai vadinama imuniniu atsaku) ir nukreipia į jas naikinimo sistemą . Todėl labai svarbią imuninės sistemos dalį sudaro gebėjimas atpažinti svetimas molekules ir įsiminti jas.

Molekulės, kurias imuninė sistema atpažįsta kaip svetimas, vadinamos antigenais [1 antigenas - antikūnų generatorius. ].

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (4530 žodžiai)
  • Rusnė
  • Imuninė sistema
    10 - 1 balsai (-ų)
Imuninė sistema. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/imunine-sistema.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 20:37
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo