Imuninės sistemos organai


Medicinos savarankiškas darbas. Įvadas. Skydliaukė. Skydliaukės anatomija ir fiziologija. Navikų diagnostika, skydliaukės ligos, folikulinis skydliaukės vėžys ir gydymas. Kaulų čiulpai. Kaulų čiulpų anatomija. Čiobrialiaukė. Limfmazgiai. Blužnis. Blužnies ektopija. Nobelio premija. Literatūra.


Temos aktualumas. Imunitetas - tai organizmo apsaugos būdas, kurio pagrindinė užduotis - išsaugoti organizmo vidinę homeostazę, apginti nuo visko, kas jam genetiškai svetima. Imuniteto veiklos pagrindas - atpažinti "sava" ir "svetima" (Adomaitienė ir kt. , 2001). Pagrindinės imuninės sistemos ląstelės yra limfocitai, nes būtent jie atsakingi už specifinį imuninį atsaką, jo įvairovę, specifiškumą, atmintį. Limfocitų telkiniai ir suformuoja imuninės sistemos organus (Adomaitienė ir kt. , 2001). Šiame darbe sužinosite apie tokius imuninės sistemos organus kaip skydliaukė, čiobrialiaukė, kaulų čiulpai, blužnis, limfmazgiai, apie šių organų anatomiją, fiziologiją, jų sutrikimus. Taip pat sužinosite kam ir už ką 2011 metais atiteko Nobelio medicinos premija.

Tikslas Apžvelgti ir kuo daugiau suteikti žinių apie skydliaukę, kaulų čiulpus, čiobreliaukę, limfmazgius ir blužnį.

Imuninės sistemos organai. (2013 m. Lapkričio 04 d.). http://www.mokslobaze.lt/imunines-sistemos-organai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 10:27