Imunitetas skiepai


Antikūno ir antigeno sąveika. Kaip raktas su spyna. Imuniteto rūšys. Aktyvusis įgytas . Aktyvusis natūralus . Aktyvusis dirbtinis . Pasyvusis dirbtinisimunitetas. Pasyvusis natūralus . Natūraliu imunitetu. Imuniteto susidarymas. Sąvokos , formulės ir asmenybės Atminties B limfocitas. Atminties T limfocitas. Imuninis atsakas. Kraujo serumas. Plazmos B limfocitas.


veikti kaip antitoksinas – skatinti nusėsti nuodingas patogenų medžiagas;

neleisti bakterijoms prisijungti prie ląstelių membranų.

/Antikūnas stabdo bakterijos prisijungimą prie ląstelės

Imunitetą galima sudaryti ir dirbtinai, žmogui suleidus vakcinos, paskiepijus. Kartu su skiepais į žmogaus organizmą patekę ligų sukėlėjai sukelia atsakomąją reakciją, organizmas pradeda aktyviai gaminti antikūnus, apsaugančius jį nuo ligos. Tai aktyvusis dirbtinis imunitetas. Aktyviai susidaręs imunitetas gali išlikti daugelį metų. Medicinos praktikoje paplitęs ir pasyvusis dirbtinisimunitetas. Susirgusiam žmogui suleidžiama serumo, pagaminto iš šia liga persirgusių žmonių ar gyvulių kraujo plazmos. Jame jau yra antikūnų. Suleidžiant gydomojo serumo, antikūnai ne susidaro organizme, o yra į jį suleidžiami, todėl jie kraujyje būna neilgai. Tai trumpalaikis imunitetas.

Besilaukiančios moters organizme susidarę antikūnai per placentą patenka vaisiui. Vėliau krūtimi maitinamas kūdikis su motinos pienu taip pat gauna antikūnų. Tai įgytas pasyvusis natūralus imunitetas. Toks imunitetas yra trumpalaikis, nes antikūnai greitai išnyksta. Maitinimas krūtimi pailgina įgyto pasyviojo imuniteto laikotarpį.

Atsparumas kuriai nors ligai, įgytas persirgus arba gautas per placentą ir pieną iš motinos organizmo, vadinamas natūraliu imunitetu. Žmogaus organizme imunitetas susidaro ne visoms užkrečiamosioms ligoms. Kai kuriomis iš jų, pavyzdžiui, angina, gripu galima sirgti daug kartų.

Imunitetas – tai žmogaus organizmo gebėjimas apsisaugoti nuo to, kas jam yra genetiškai svetima, pavyzdžiui, bakterijų, virusų, svetimų baltymų. Už imuniteto susidarymą yra atsakingi leukocitai. Jie sukuria imuninį atsaką. Imuninis atsakas – tai organizmo reakcija į tam tikrą patogeną arba antigeną, pasireiškianti ląstelių ir cheminių medžiagų gamyba. Antigenai – tai laisvi, ląstelėse esantys arba į jos membraną įsiterpę cheminiai junginiai, kurie sužadina imuninį atsaką.

  • Biologija Konspektas
  • Microsoft Word 415 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1378 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vismantė
  • Imunitetas skiepai
    10 - 3 balsai (-ų)
Imunitetas skiepai. (2016 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/imunitetas-skiepai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 14:39
×