Inbrydingas


Ekologijos skaidrės. Inbrydingas. Tikslai. Išsiaškinti kas yra inbrydingas. Pateikti inbrydingo padarinius. Uždaviniai. Apibrėžti inbrydingo sąvoką. Išsiaiškinti inbrydingo reikšmę individams. Paaiškinti inbrydingo įtaką poravimosi metu. Neatsitiktinis kryžminimas Inbrydingas poravimasis tarp giminingų individų. Inbrydingas, paveldimos ligos. Koks yra dažnis giminingose santuokose gimusių vaikų. Tarkime, kad ligą lemiančio recesyvinio autosominio geno alelio dažnis. Pagal Gauso dėsnį pasiskirsčiusio individų polinkio sirgti tam tikra liga dispersija. Taigi, didėjant dispersijai (kai didėja F) santykinis individų. Iš tikrųjų šiuolaikinėms. Koeficientai. Tuoktis (poruotis) gali. Manoma, kad geriausi iš daugelio matų yra inbrydingo koeficientas. Inbrydingo koeficientas (F) yra lygus tikimybei. Dėl inbrydingo sumažėja heterozigotinių individų dažnis populiacijoje. Išvados. Inbrydingas nulemia individų heterozigotinių dažnį populiacijoje. Šaltiniai. Vaidutis Kučinskas „Genomo įvairovė lietuviai Europoje“ A.


Koks yra dažnis giminingose santuokose gimusių vaikų, sergančių recesyvinėmis paveldimosiomis ir daugiaveiksnėmis ligomis, palyginti su gimusiųjų negiminingose santuokose?

Tarkime, kad ligą lemiančio recesyvinio autosominio geno alelio dažnis, būdingas populiacijai yra q. Tada panmiksinei populiacijai būdingas ligos fenotipo dažnis yra q2, o populiacijai, kuriai tenka inbrydingo koeficientas F, šio fenotipo dažnis yra q2+Fpq. Mažėjant q santykis

  • Ekologija Skaidrės
  • 2014 m.
  • Gerda
  • 17 puslapių (540 žodžių)
  • Ekologijos skaidrės
  • MS PowerPoint 408 KB
  • Inbrydingas
    10 - 6 balsai (-ų)
Inbrydingas. (2014 m. Gruodžio 16 d.). http://www.mokslobaze.lt/inbrydingas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 20:11