Indija referatas


Referatas apie Indiją. Indijos geografinė padėtis. Klimatas. Indijos gyventojai. Religijų įvairovė. Gyvenimas indijoje. Kastos - induizmo tradicija. Šalies valdymas ir politika. Vestuvės. Šokis. Indijos tautų muzika. Valgiai ir gėrimai.

Darbą buvo labai įdomus ir nesunkus. Sekėsi gerai, įtvirtinau savo žinias apie Indija.

2000m. gegužės 11 d. Oficialus Indijos gyventojų skaičius peršoko milijardą. Indija po Kinijos yra antroji pagal gyventojų skaičių valstybė. Dabar kas šeštas mūsų planetos gyventojas – indas. Šioje milžiniškoje šalyje maždaug kas pusantros sekundės gimsta kūdikis. Kasmet gyventojų skaičius Indijoje padidėja 16mln., maždaug penkis kartus daugiau, nei gyvena Lietuvoje. Toks spartus gyventojų skaičiaus augimas kelia aibę problemų šiai valstybei.

XXa., pagerėjus gyvenimo sąlygoms, mirčių skaičius ėmė mažėti. Pradėti vartoji vaistai, tapo geresnė mityba. Ne tik miestuose, bet ir kaimuose atsirado gydytojų bei ligoninių. Per kelis dešimtmečius Indijoje mirtingumas labai sumažėjo, tačiau gimstamumas liko toks pats. Šalyje ėmė sparčiai daugėti žmonių.

Indijos vyriausybė jau kurį laiką siekia mažinti gimstamumą. Mažavaikėms šeimoms taikoma įvairių socialinių lengvatų. Viešose vietose kabinama agitaciniai plakatai, televizija bei radijas ragina šeimas turėti mažiau vaikų. Tokių priemonių visuma vadinama šeimos planavimo politika.

Vaikai indų šeimose yra turtas. Jie nuo mažumės pradeda dirbti ir padeda tėvams.

Vaikai papildo šeimos pajamas ir patys užsidirba pragyvenimui. Daug berniukų šeimoje yra garbės reikalas, nes vedę jie lieka tėvų namuose. Sūnūs yra tėvų slaugos senatvėje, pasiligojus ar praradus darbą garantas. Dėl to dauguma indų šeimų nori turėti kuo daugiau sūnų. Kaimuose gyvena 700mln., žmonių. Indija laikoma kaimiška šalimi.

Kiekviena religija yra savita ir vienaip ar kitaip veikia žmonių gyvenimą. Ne visada skirtingų religijų išpažinėjai gyvena taikiai, gana dažnai kyla religinių konfliktų. Tačiau Indijoje didžioji dalis žmonių yra induistai. Induistai tiki, jog kitame gyvenime gali atgimti ne tik žmogumi, bet ir gyvuliu, guvulius laiko šventais. Dėl to kaimiečių mitybą dažniausiai sudaro daržovės pienas ir kiaušiniai. Induistai ypač garbina karves. Jos laikomos dėl pieno ir mėšlo, kuris yra pagrindinis kaimo kuras. Gyvulių mėsa valgo tik neliečiamieji.

žmonių, gyvulių, triukšmas, dulkės, įkyrūs prekeiviai. O atkišus rupiją vienam

primenantis žmogišką būtybę. Sako tik ką gimusius kūdikius suluošina, kad

  • Microsoft Word 565 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (1912 žodžiai)
  • Mokykla
  • Inesa
  • Indija referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Indija referatas. (2013 m. Vasario 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/indija-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 10:06
×