Indijos architektūra


Indijos architektūra. Ankor Vatas. Didžioji Sančio stupa. Ikikolumbinė Amerika. Inkai. Renesansas lietuvoje. Renesanso architektūra Lietuvoje. Naudotos nuorodos.


Indijos kultūra yra persmelgta religiškumo, joje labai daug šventyklų, šventų vietų, pavyzdžiui šventosios Gango upės pakrantėje esantis vienas seniausių miestų Varanasis. Jis yra bene svarbiausia turistų traukos jėga. Be hinduistinės religijos Indijoje klesti ir čia gimęs budizmas. Viena iš svarbiausių šios religijos šventovė tipas yra stupa. Tai kaip kalnas su į viršų iškylančiu bokštu. Ji turi viršūnę ir simetrijos ašis. Seniausia išlikusi akmeninė stupa Indijoje yra Sančio stupa.

Taip pat Indijos architektūrai dažnai būdingi sudėtingi architektūriniai kompleksai, sudaryti iš atskirų statinėlių. Struktūra paklūsta veidrodiniai ar ašiniai simetrijai, siluetas dažai tolydžiai siaurėjantis link viršaus. Tūris sudaromas tarsi iš daugybes horizontalių sluoksnių, kurie paprastai būna labai gausiai skulptūriškai dekoruoti.

Tai galingas dviejų žemynų derinys su gausybe civilizacijų pasiekusių labai įvairų civilizacijų laipsnį. Centrinėje Amerikoje gyventa puebluose (medinių pastatų kompleksai).

Garsi centrinės Amerikos indėnų civilizacija Majai paliko daug architektūrinių paminklų. Jų architektūrą kartais galima atpažinti iš šalmo pavidalo stogų.

Pastatų sienos gausiai puošiamos, dalyje jų galėjo būti pavaizduoti ir statybos darbai bei statybininkai. /

Kita galinga indėnų civilizacija Inkai pastatė ir Maču Pikču tvirtove daugiau nei dviejų kilometrų aukštyje virš jūros lygio.

Gyvenant taip aukštai šlaitus tekdavo sutvirtinti. Tvirtinimas buvo inkų sienos, tai ypatingos konstrukcijos sienos iš akmenų kurie atrinkti ir apdirbti taip kad susijungtų visiškai be tarpų, bet jie nebuvo kaip nors apdorojami, jie buvo derinami vienas prie kito.

Iš akmenų buvo daromi ir keliai, kurie ėjo per visą šalį.

  • Microsoft Word 5159 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (1418 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Indijos architektūra
    10 - 3 balsai (-ų)
Indijos architektūra. (2017 m. Gruodžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/indijos-architektura.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 21:48
×
107 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo