Indijos geografiniai kontūrai


Įvadas. Indijos tautinė tapatybė ir gyventojai. Religija. Astronomija. Kastos ir hierarchija. Namaste. Valgiai ir gėrimai. Kultūros stereotipai. Šventės. Menas, išvaizda. Muzika. Choreografija. Žmogaus išorė. Išvados. Literatūra.


Indijos nepriklausomybės paskelbimo metu labai išaugo indų nacionalinio pasididžiavimo jausmas, kurį žadino jų epas ir Mahatma‘os Gandhi‘o vadovaujama nesmurtinio pasipriešinimo kova. Nepatyrusi niokojamo karo Indija gyveno gana pasiturinčiai palyginti su kitomis valstybėmis, išsivadavusiomis iš kolonializmo jungo. Tačiau per penkiasdešimt nepriklausomybės metų, sparčiai augant gyventojų skaičiui, jos ekonomika vos spėjo aprūpinti minimalaus pragyvenimo reikmes. Tuo tarpu kitos šalys viena po kitos lenkė Indiją ekonominėse plėtros ir gyvenimo kokybės atžvilgiu.

Šalyje, kurios žmonės save pirmiausia laiko priklausančiais tam tikrai bendruomenei ir tik tada etninei ar kalbinei grupei, tai tam tikru mastu prieštarauja tautinės tapatybės suvokimui.

Vis dėl to verslininkai ir pramoninkai turi nacionalinių interesų, o viduriniųjų klasių žmonės naudojasi darbo savo šalyje galimybėmis arba kaip administraciniai valstybinių įstaigų darbuotojai dalyvauja valstybės valdyme ir vietinės valdžios veikloje. Šie asmenys dar gali grįsti savo tapatybę kastine ir kalbine kilme, tačiau skonio, požiūrio į pasaulį ir jo suvokimo atžvilgiu jie turi nacionalinės perspektyvos ir žinoma, tautinio išdidumo jausmą.

Indija tai daugiatautė valstybė, kurioje gyvena keli šimtai tautų, kalbančių >1700 kalbų. ~74% gyventojų kalba indoeuropiečių, ~24% - dravidų, ~1,2% austroazijiečių šeimos mundų grupės, 0,6% - Himalajų kalbomis. Izoliuotomis kalbomis kalba andamanai (Andamanų salose), nikobarai (Nikobarų salose), burušai (šiaurės vakaruose). Oficialios kalbos – hindi ir anglų. Pagal konstituciją dar skiriama 21 kalba, turinti oficialų statusą atskirose valstijose.

Nuo 1881 metų gyventojai surašomi reguliariai (kas 10 metų). Gyventojų dėl didelio natūralaus gyventojų prieaugio sparčiai daugėja. 31,7% gyventojų yra iki 15 metų, 63,5% - 15 – 65 metų. 2004 metai vyrų buvo 51,6%, moterų – 48,4%. 40,5% suaugusiųjų neraštingi (vyrų 29,8%, moterų – 51,7%). Gyvenimo vidutinė trukmė 63,9 metų (vyrų – 63,3 m., moterų – 64,7 m.). Taip pat Indija yra viena tankiausiai gyvenamų pasaulio valstybių. Gyventojų vidutinis tankumas 343,6 žmonės / km2 . Tankiausiai gyvenama Indo – Gango lygumoje, Indostano pusiasalio pietryčių ir pietvakarių pakrantėse, rečiausiai – pakraštiniuose kalnų, dykumų, kai kuriose Dekano plokščiakalnio vidiniuose rajonuose. 2001 metais Indijoje buvo ~650 000 kaimų ir ~5500 miestų. Taip pat 2001 metais buvo 35 miestai, kuriose gyveno >1mln. gyventojų (Junusas, 2005; Monoj 2000).

Dvasingumu alsuoja visa Indijos kultūra. Dvasingumas persmelkia tiek šeimos, tiek socialinį gyvenimą, jis yra daugelio svarbių politinių judėjimų idėjinis pagrindas. Paprastam Indijos gyventojui religija- tai universalios tiesos išraiška, gelminis ir sudėtingas sielos sklaidos procesas. Indijos religija apima visas gyvenimo sritis, todėl skirtingai nuo Vakarų religinių tradicijų religija indui yra neatsiejama kasdienybės dalis. Perkamiausių knygų autorius, lyginamosios religijos tyrinėtojas Peteris Occhiogrossas rašo: Indija nusipelno ypatingo pasaulio religijų tyrinėtojo dėmesio. Neseniai "Gallup" atlikto sociologinio tyrimo duomenimis, jokioje kitoje šalyje respondentų, teigusių, kad religija yra "labai svarbi jų gyvenimo dalis ", procentas neprilygo Indijai. Virš 80 procentų, yra hinduistai. Istorikai yra vieningos nuomonės, kad seniausios mums žinomos civilizacijos, palikusios rašytinių savo egzistencijos įrodymų, klestėjo Mesopotamijoje ir Indo slėnyje Šiaurės Indijoje maždaug tuo pačiu istoriniu periodu. Tačiau kadangi apie mįslinę šumerų civilizacijos religiją, priešingai nei apie Indijos religiją, nėra jokių rašytinių liudijimų, seniausiu mistinių mokymų visame pasaulyje šaltiniu laikoma Indija.

  • Microsoft Word 56 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (4290 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gina
  • Indijos geografiniai kontūrai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Indijos geografiniai kontūrai. (2017 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/indijos-geografiniai-konturai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 00:45
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo