Indijos ir Pakistano branduolinis arsenalas Kokie turimi branduoliniai ginklai, tipai, kiekiai, kokios yra nešimo platformos


Indijos ir Pakistano branduolinis arsenalas. Kokie turimi branduoliniai ginklai , tipai , kiekiai , kokios yra nešimo platformos. Populiacija 1  276  267 . Teritorija 3  287  590 km. Branduoliniai ginklai Apie 130 galvučių. Apie 140 galvučių.


Indija pastoviai modernizuoja savo branduolinį arsenalą. Apskaičiuota, kad Indijoje pagaminama maždaug 600 kilogramų ginklų klasės plutonio. Plutonio pakaktų 150-200 branduolinių kovinių galvučių, tačiau ne visa medžiaga paverčiama branduolinėmis kovinėmis galvutėmis. Remiantis valstybės branduoliniu pajėgumu, pajėgų struktūra ir strategija, darytinos prielaidos, kad Indija pagamino 120-130 branduolinių kovinių galvučių. Jai reikės daugiau kovinių galvučių, kad būtų galima apginkluoti jos naujai kuriamas raketas. Be Dhruva plutonio gamybos reaktoriaus netoli Mumbajaus, Indija, beje, kuria du naujus plutonio gamybos reaktorius.

Nors buvo padaryta didelė pažanga kuriant įvairių antžeminių ir jūrinių balistinių raketų arsenalą, orlaiviai ir toliau užima reikšmingą vaidmenį Indijos branduolinės ginkluotės vystymo srityje. Apskaičiuota, kad trijų ar keturių "Mirage 2000H" ir "Jaguar IS / IB" (ir galbūt ir "MiG-27") lėktuvų eskadronai yra išdėstyti trijose bazėse branduolinio smūgio misijoms prieš Pakistaną ir Kiniją. Vadinamoji "Darin III" tikslinė ataka ir aviacijos elektronikos atnaujinimas Indijos "Jaguar" orlaiviuose pradėjo veikti 2016 m. lapkričio mėn., o oro pajėgų operacijos buvo patvirtintos 2016 m. gruodžio mėn. Modernizavimas, kuris apie 60 "Jaguars" suteikė galingesnį variklį, leis branduoliniams bombonešiams veikti dar 20 metų. Taip pat 2016 m. rugsėjo 23 d. Indija ir Prancūzija pasirašė susitarimą dėl 36 "Rafale" lėktuvų pristatymo. "Rafale" orlaiviai naudojami branduolinėms misijoms Prancūzijos oro pajėgose, o Indija galės juos analogiškai panaudoti Indijos oro pajėgose.

Indija turi keturių rūšių branduolines balistines raketas: trumpojo nuotolio Pritchvi-2 ir Agni-1, vidutinio nuotolio Agni-2 ir ilgojo nuotolio Agni-3. Kuriamos bent dar dvi kitos ilgojo nuotolio "Agni" raketos: "Agni-4" ir "Agni-5".

"Agni-2" yra "Agni-1" patobulinimas, kuriuo galima pasiekti taikinius daugiau nei už 2000 kilometrų. Manoma, kad šiaurinėje Indijoje dislokuotos maždaug 20 paleidėjų, o raketos orientuotos į Vakarų, Centrinės ir Pietų Kinijos teritorijas. 2016 m. ir 2015 m. nebuvo atlikti jokie "Agni-2" bandymai, o 2017 m. gegužės 4 d. bandymas buvo nesėkmingas.

Indija eksploatuoja iš laivų paleidžiamas branduolines balistines raketas ir kuria dvi balistines raketas, kurios būtų paleidžiamos iš povandeninių laivų. Iš laivų paleidžiama balistinė raketa "Dhanush" yra 400 kilometrų nuotolio balistinė raketa, sukurta paleisti iš dviejų specialiai sukonstruotų "Sukanya" klasės patrulinių laivų (Subhadra ir Suvarna), o kiekvienas laivas gali gabenti dvi raketas. "Dhanush" kaip strateginio atgrasymo ginklo naudingumas yra labai ribotas dėl jo trumpo nuotolio. Manoma, kad "Dhanush" naudojimo bus atsisakyta, kai pradės veikti "Arihant" balistinių raketų povandeninis laivas.

  • Microsoft Word 996 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2116 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agnė
  • Indijos ir Pakistano branduolinis arsenalas Kokie turimi branduoliniai ginklai, tipai, kiekiai, kokios yra nešimo platformos
    9.5 - 4 balsai (-ų)
Indijos ir Pakistano branduolinis arsenalas Kokie turimi branduoliniai ginklai, tipai, kiekiai, kokios yra nešimo platformos. (2018 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/indijos-ir-pakistano-branduolinis-arsenalas-kokie-turimi-branduoliniai-ginklai-tipai-kiekiai-kokios-yra-nesimo-platformos.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 18 d. 09:18
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo