Indijos, Kinijos bei Japonijos ekonominiai ir politiniai vystymosi skirtumai


Indijos, Kinijos bei Japonijos ekonominiai ir politiniai vystymosi skirtumai.

Indiją valdžiusi musulmoniška Mogolų dinastija labai nusilpo. Šalis suskilo į daugybę kunigaikštysčių. Šalį ėmė valdyti Ost Indijos kompanija. Bendrovei labiausiai rūpėjo išpešti kuo daugiau naudos. Valdydama šalį, kurioje gyveno skirtingus tikėjimus išpažįstantys ir įvairių tautų bei kastų žmonės, ji nepaisė vietos tradicijų. Bendrovė neįstengė susidoroti su sukilėliais, teko prašyti Didžiosios Britanijos pagalbos. Numalšinusi sukilimą D. Britanijos valdžia panaikino Ost Indijos kompaniją ir šalies valdymą perėmė į savo rankas. Taip 1876m. Indija tapo D. Britanijos Kolonija.

Kinijos imperiją valdė užkariautojų mandžiūrų tauta. Kinai kentė žiaurią priespaudą, privalėjo paklusti griežtiems užkariautojų įstatymams ir taisyklėms. Mandžiūrai niekino Europos mokslo ir technikos laimėjimus, o europiečius laike barbarais. 18a. vid. jie išvarė iš Kinijos visus krikščionis misionierius, Europos pirkliams leido prekiauti tik viename uoste. Kuomet Kinija galutinai nutraukė prekiavimą opijumi, D.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2015 m.
  • 1 puslapis (389 žodžiai)
  • Viltė
  • Indijos, Kinijos bei Japonijos ekonominiai ir politiniai vystymosi skirtumai
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Indijos, Kinijos bei Japonijos ekonominiai ir politiniai vystymosi skirtumai. (2015 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/indijos-kinijos-bei-japonijos-ekonominiai-ir-politiniai-vystymosi-skirtumai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 11:01
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo