Indijos kultūra ir komunikacija


Skaidres indijos kultura. Skaidres apie indijos kultura.

Geografijos referatas. Indija. Religija. Vedizmas. Brahmanizmas. Budizmas. Džainizmas. Induizmas. Filosofija. Skiriami trys periodai. Vedų periodas. Klasikinis periodas. Naujųjų laikų. Literatura. Skirstoma į tris periodus. Religinė literatūra vedų (senojo sanskrito) kalba. Klasikinė literatūra, kurioje vyrauja klasikinė sanskrito kalba. Naujoji literatūra. Muzika. Architektura. Džainizmo stilius. Vestuves. Sokis.


Paprastai moterys nesirodo viešumoje, nebent yra kitų moterų draugijoje arba tarp artimų giminaičių vyrų. Vakarietės, keliaujančios vienos po šalį, užkraus kitiems nepaprastą naštą – daugelis indų nežinos, kaip su jomis elgtis. Kitos moterys norės joms padėti, kai kurie vyrai, žinoma, bandys pelnyti jų palankumą. Moteriai keliauti vienai po Indiją – ne pati geriausia mintis.

Eismas vyksta kairiąja puse. Nesvarbu, kaime ar mieste, važiuoti automobiliu gali būti pavojinga jūsų sveikatai. Keliai prasti, nėra ženklų. Eismas Mumbajuje, Naujajame Delyje ir kituose didžiuosiuose miestuose.

Standartinė indų apranga daugmaž vakarietiška. Tačiau svarbiausia – klimatas. Didžiąją metų dalį jis karštas, tropinis. Todėl daugelis verslininkų apsirengę labai lengvais kostiumais arba tik marškiniais (dažnai trumpomis rankovėmis), su kaklaraiščiu arba be jo. Tai nėra neoficiali apranga, o tiesiog pritaikyta prie oro. Pagal musulmonų tradicijas moterų apranga turi uždengti kojas iki kelių, rankas iki alkūnių, o liemenį – nuo kaklo iki talijos. Indijoje kai kurios musulmonės užsidengia veidus, bet jų mažuma. Vakarietėms to daryti nereikia. Daug indžių nešioja sarį, jį gali dėvėti ir vakarietės, jeigu moka. Venkite karvių odos darbužių, kadangi indams karvė yra šventa, todėl kai kurie gali įsižeisti. Kur galite, nešiokite neutralias spalvas. Nedėvėkite vien baltos ar juodos, nes tai gedulo spalvos. Indijoje mėgstamiausios – oranžinė ir geltona (arba kroko spalva). Žalia yra islamo spalva ir labai vertinama, jei skoningai panaudota.

Būdingas Indijos maistas yra įvairus. (Žinoma, milijonai žmonių maitinasi labai kukliai – kruopomis, ryžiais, jogurtais). Indijos virtuvė vartoja daugiausia vietos produktų, ypač šviežių daržovių, jūros gėrybių, ryžių, duonos. Nors indai vis labiau susipažįsta su vakarietiškais valgiais, jie mėgsta savo nacionalinius patiekalus. Indiški patiekalai ne visada aštrūs ir karšti ( kuo daugiau į pietus, juo daugiau prieskonių nes reikia išlaikyti maistą karštame klimate; šiaurėje vartojama daugiau pieno produktų – jogurto, pieno, nes vėsesniame klimate lengviau juos išsaugoti). Labai populiari šviežiai kepta įvairių rūšių duona (papadam ir kt.). Kepti koldūnai, vadinami samokas, paprastai pateikiami vaišių pradžioje kaip užkandis.

Pusryčiai valgomi nuo pusės aštuonių iki devintos valandos ryto. Paprastai tai arbata ir ryžiai, įvairiai pagardinta košė. Arbata Indijoje dažniausiai geriama su pienu ir cukrumi. Tradiciškai priešpiečiai yra pagrindinis dienos valgis. Netgi šiandien judriuose miestuose tai vis dar prašmatnus dalykas iš kelių patiekalų. Priešpiečiai paprastai pateikiami apie pirmą valandą dienos. Pietūs valgomi nuo šeštos iki septintos valandos popiet. Indai mėgsta saldumynus, jais vaišina ir prieš valgį, ir po jo.

Islamas draudžia valgyti kiaulieną, o induizmo sekėjai – jautieną (dauguma jų vegetarai ir vengia gyvulinio maisto; kai kurie vengia visų gyvulinių produktų, net kiaušinių). Nevalgykite savo kolegų musulmonų metu ir nekvieskite jų prisijungti prie jūsų ramadamo metu, nes tada jie paprastai pasninkauja, o su šeimomis ir draugais puotauja vakarais. Ramadamas tęsiasi visą Mėnulio mėnesį.

Sausis/Vasaris – ramadamas (švenčiamas visą mėnulio mėnesį, kai Mahometas patyrė pirmą apreiškimą)

Gegužės 31 (pagal Saulę) – Awal Muharam (prasideda musulmonų Naujieji metai)

Indija - didžiulė ir įdomi valstybė. Čia susitinka didelės religijos ir populiacijos, į dvidešimt pirmąjį amžių atsinešdamos įvairių senovės papročių, tradicijų, ritualų, kalbų, tikėjimų. Šis subtilus mišinys nuolat kaitina atmosferą.

  • Geografija Referatai
  • 2012 m.
  • Ilona
  • 4 puslapiai (3493 žodžiai)
  • Universitetas
  • Geografijos referatai
  • Microsoft Word 519 KB
  • Indijos kultūra ir komunikacija
    9 - 3 balsai (-ų)
Indijos kultūra ir komunikacija. (2012 m. Lapkričio 11 d.). http://www.mokslobaze.lt/indijos-kultura-ir-komunikacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 09:08