Indijos kultūra skaidrės


Indijos kultūra. Indijos kultūra Religija Šeima Vestuvės Kulinarija Stalo etiketas Muzika ir šokiai. Indija yra kontrastinga. Religija. Nors Indijoje nėra. Daug vietinių žmonių labai nuoširdžiai ir konservatyviai laikosi savo religinių tradicijų. Šeima. Indijoje, santykiuose turi būti laikomasi aiškiai apibrėžtos heararchijos. Vestuvės. Prieš vestuves Indams būtina atlikti 11 apeigų. Kulinarija. Ypatingą žavesį indų virtuvei suteikia galybė prieskonių. Stalo etiketas. Daugelis stalo patiekalų valgomi naudojant pirštu. Muzika, anot indų, dievų dovana žmonėms. Joga - indų filosofijos mokymas, apimantis įvairius fizinius ir mentalinius pratimus. Karvių garbinimas.

Indija yra kontrastinga valstybė - šalia didžiulių prabangių prekybos centrų pamatysite didžiulius lūšnynus šokiruojančius neįsivaizduojamu skurdu. Viena Indijos dalis labai moderni, žmonės gyveną daugiaaukščiuose, kita nepasiturinti ir didelės šeimos turi sutilpti viename kambaryje ar trobelėje. Tačiau ir ten, ir ten senosios Indijos kultūros tradicijos išliko iki šių dienų, nors dėl svetimšalių atneštų tradicijų jos šiek tiek kito, taigi Indijos kultūra išlieka ir tradicinė, ir moderni, priimtina visiems gyventojams.

Nors Indijoje nėra oficialios religijos, dauguma gyventojų išpažįsta induistų tikėjimą. Induizmas – tai seniausia pasaulio religija, atsiradusi 2000. pr. Kr. Pagal Induizmą gyvybės gyvena ne vieną gyvenimą, o po mirties reinkarnuojasi, gyvybės visi gyvenimai yra susija ir nuo to koks buvai viename gyveni priklauso į ką reinkarnuosiesi kitame. Šis gyvenimo ratas vadinamas sansara. Induistai tiki daug dievų, tačiau pats apstrakčiausias yra Brahma – kūrėjas. Taip pat jie turi 4 šventuosius raštus (Vedas, Upanišadas, Ramajaną ir Makabharatą).

Prieš vestuves Indams būtina atlikti 11 apeigų. Moteris teka tik su sąlyga, jeigu jaunikis mirtų, jos vyru ir vaikų tėvu turėtų tapti jaunikio jauniausias brolis.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1522 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (498 žodžiai)
  • Ieva
  • Indijos kultūra skaidrės
    10 - 6 balsai (-ų)
Indijos kultūra skaidrės. (2015 m. Gegužės 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/indijos-kultura-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 20:40
×