Indijos vietinė savivalda


Įvadas. Valstybės pristatymas. Valstybės vietos valdžios sistema. Teisės aktai. Meras. Gram Panchayat. Blokai. Rajonai. Renkamos institucijos. Gram pachayat. Blokai. Rajonai. Administracija. Institucijų tarpusavio ryšiai.

Temos aktualumas. Indija — didelė valstybė su gilia istorija, praėjus daugiau nei 72-iems metams atgavus nepriklausomybę, valstybei teko patirti ir karų ir ekonominių nuosmukių, tačiau tai nesutrukdė mažais žingsneliais artėti prie visiško savarankiškumo ir kurti savo ateitį. Vienas iš jų buvo Vietos savivaldos sistemos reforma. Savivaldybės buvo reformuojamos, vyko vietos valdymo bei administracinė teritorinė reforma. Priimti teisės aktai, nustatantys savivaldos formavimą ir funkcijas.

Tiriamojo darbo tikslas. Darbo tikslas yra iš esmės ištirti Vietos savivaldos sistemą Indijoje. Tirdami savivaldos sistemą, sieksime išsiaiškinti kokia Vietos savivaldos sistema buvo pasirinkta ir kodėl būtent tokį modelį pasirinko Indija. Taip pat bandysime ištirti, kaip veikia Vietos savivaldos sistema šiandien, kokios iškyla problemos vietinės valdžios lygyje.

Darbo uždaviniai.Yra keletas uždavinių, kuriuos reikia išspręsti, norint pasiekti tyrimo metu iškeltus tikslus. Visų pirmą atliksime Indijos teisės aktų, reglamentuojančių Vietos savivaldos sistemą, teisinių pagrindų nustatymą. Išsiaiškinsime pagrindinius Vietos savivaldos sistemos formavimo ypatumus, ryšius tarp institucijų. Išanalizuosime Vietos savivaldos institucijų sąrangą, jų funkcijas, institucijų veiklos kontrolę.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2014 m.
  • 9 puslapiai (1805 žodžiai)
  • Tomas
  • Indijos vietinė savivalda
    10 - 4 balsai (-ų)
Indijos vietinė savivalda. (2014 m. Spalio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/indijos-vietine-savivalda.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 27 d. 17:53
×