A.Augustinaitis “Informacijos menedžmentas: aksiomos ir teoremos”


A augustinaitis. Informacijos menedžmentas aksiomos ir teoremos. Menedzmento kursiniai darbai.

Informatyvusis referatas. Šiuo metu jau galima kalbėti apie konceptualų IM pamatą, diskutuoti apie IM plėtotės kryptis ar bent aspektus. IM žymiai aktualesnis ten, kur labai išvystyta ekonomika, karinis kompleksas, ryškūs geopolitiniai interesai ir jų reprezentavimo formos. IM samprata ten orientuota į visų informacijos išteklių ir komunikacijos ryšių visumą ir jų organizavimą skirtingose srityse.

Šiuo metu jau galima kalbėti apie konceptualų im pamatą, diskutuoti apie im plėtotės kryptis ar bent aspektus. Im tampa priemone, leidžiančia integruoti materialius, žmogiškuosius, technologinius, organizacinius, kultūrinius veiksnius, kūrybinius procesus, inovacijas ir kt. Bei panaudoti jų visumą organizavimo efektyvumui didinti ir tuo įtvirtinti strategines pozicijas. Im suprantamas kaip universali vadybos priemonė. Galimi im modeliai, skirti visuomenės valdymui, verslui, gamybai, komercijai, politikai, kultūrai, mokslui ir pan. , net pačiai informacinei veiklai. Im tiesiogiai sietinas su v visuomenės informacinės inim kaip organizavimo sociologija. Im aspektu bet koks socialinis organizavimas pirmiausiai reiškia vienokius ar kitokius žmonių ryšius. Im visada atskleidžia žmonių, daiktų ir laikmenų ryšius organizavimo procese. Jis apima ne tik formaliųjų pozicijų valdymą, kaip įprasta klasikiniame menedžmente, bet ir milžinišką sluoksnį po jomis slypinčių neformalių ryšių, kurių organizavimas lemia formaliosios vadybos turinį.

Im ir informacijos komunikacijos technologijų (ikt) lygiagretumas. Im neatsiejamas nuo ikt plėtotės ir vystomas jų pamatu. Im orientuotas į pačią informaciją ir jos valdymą.

Im lygmenys. Im modeliuojamas vertikaliu ir horizontaliu lygmenimis, kurie žymi im kompetencijos hierarchiją ir ribas. Vertikaliu lygmeniu im skirstomas į aukščiausios, vidurinės ir žemesniosios grandies menedžmentą, o horizontaliu - į mažų, vidutinių ir didelių organizacijų, teritorinių junginių, regioninių darinių, valstybės. Galima būtų dar išskirti profilius – vidinius (organizacinį, technologinį, ekonominį, finansų, personalo ir im koncepcija. Tai vienas aktualiausių klausimų, kurį lemia šios veiklos srities 1) naujumas; 2) labai spartus teorinis ir metodinis kitimas; 3) integracija į naujas problemines sritis. Čia svarbus lis (bibliotekininkystės ir informacijos mokslo) komplekso ir im santykio klausimas. Dabartinis lis kompleksas jungia visų.

Specializuotų komunikacijos ir informacijos paslaugų raiškų funkcionavimo problematiką. Tai ne tik bibliotekos, teikiančios vis platesnį komunikacinių paslaugų spektrą, bet ir informacijos centrai, tarnybos, agentūros, informacijos verslo įstaigos.

Bibliografinės veiklos institucijos, archyvai, knygynai, muziejai, parodos, švietimo, konsultavimo ir kitos institucijos, kurias galima apibūdinti kaip specializuotas komunikacijos ir informacijos įstaigas.

Im žinių sistema.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2010 m.
  • 4 puslapiai (789 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aistis
  • A.Augustinaitis “Informacijos menedžmentas: aksiomos ir teoremos”
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
A.Augustinaitis “Informacijos menedžmentas: aksiomos ir teoremos”. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/indikacinis-ir-informatyvusis-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 18:50
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo