Individo ir bendruomenės santykis skirtingų epochų literatūros tekstuose


Lietuvių kalbėjimo potemės 2018.

Individo ir bendruomenės santykis skirtingų epochų literatūros tekstuose.


Dažnai literatūros tekstuose galime sutikti individo ir bendruomenės santykius. Tai dažniausiai būna žmogaus, asmens tarpusavio ryšys su kita asmenų grupe, būtinas jiems egzistuoti tam tikru laikotarpiu. Skirtingomis epochomis, skirtingai bendrauja ir žmonės. Būtent taip yra ir K. Donelaičio, J. Savickio ir J. Kunčino tekstuose. Apšvietos epochos žmogus siekia darnumo, kuklumo, bendradarbiavimo. O jau XX a. vidurio – XX a. pabaigos literatūra siekia parodyti kaip sunku gyventi bendradarbiaujant su kitais, kokie pasidarė žmonės ir kaip individams sunku, kai tauta yra pavergta agresorių.

Apšvietos epochos laikotarpio rašytojo K. Donelaičio tekstuose užtinkame išsilavinusių žmonių ir būrų tarpusavio santykius. Šios epochos švietėjai gyvenamąjį metą suvokė kaip proto karalystę, tikėjo, kad mokslo, išminties šviesa išsklaidys gyvenimo šešėlius.

Individo ir bendruomenės santykis skirtingų epochų literatūros tekstuose. (2016 m. Balandžio 11 d.). http://www.mokslobaze.lt/individo-ir-bendruomenes-santykis-skirtingu-epochu-literaturos-tekstuose.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 08:21