Individo ir visuomenės konfliktas XX a. lietuvių literatūroje


Individo ir visuomenės konfliktas XX a. Lietuvių literatūroje. V. Mykolaitis – Putinas, V. Krėvė, A. Škėma.


Visais laikais rašytojai rinkosi skirtingas asmeninės kūrybos temas, tačiau XX a. įvykiams sparčiai keičiantis, modernėjant lietuvių literatūrai, atsirandant psichologiniams kūriniams,  individo ir visuomenės konfliktas tapo viena iš aktualiausių ir svarbiausių literatūroje keliamų problemų.  XX a. rašytojai kūriniuose  teigė, kad konfliktas dažniausiai kyla tada,   kai individas tampa svetimas  aplinkai,  o svetimumas gali atsirasti dėl  įvairių priežasčių: V. Mykolaitis – Putinas vaizduoja žmogų, negalintį būti savimi, nes pasirinko  netinkamą gyvenimo kelią, V. Krėvė atskleidžia individą,  norintį apginti savo požiūrį ir įsitikinimus, o A. Škėmos veikėjas  išgyvena konfliktą su  susvetimėjusia, sumaterialėjusia visuomene.

Visų pirma, neteisingo kelio vingio pasirinkimas gyvenime yra viena iš pagrindinių individo ir visuomenės konflikto priežasčių. Pasirinkęs netinkamą gyvenimo kelią asmuo yra nelaimingas, užsidaręs savyje, nematąs  gyvenimo prasmės. Nelaimingas žmogus anksčiau ar vėliau išreiškia savo nepasitenkinimą  aplinkiniais, visuomene. Būtent tokį žmogų vaizduoja V.  Mykolaitis – Putinas,  XX a. vidurio lietuvių rašytojas modernistas, pats išgyvenęs pasitraukimo iš kunigystės dramą,  psichologiniame intelektualiniame romane „Altorių  šešėly“. Pagrindinis romano veikėjas Liudas Vasaris, skatinamas tėvų, noro dirbti Tėvynei ir norėdamas sustiprinti  savo tikėjimą, pasirenka kunigo kelią,  pasmerkdamas save nuolatinei kančiai, vidiniam konfliktams ir konfliktui su aplinka.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (974 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Tomas
  • Individo ir visuomenės konfliktas XX a. lietuvių literatūroje
    10 - 1 balsai (-ų)
Individo ir visuomenės konfliktas XX a. lietuvių literatūroje . (2017 m. Rugsėjo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/individo-ir-visuomenes-konfliktas-xx-a-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 19 d. 04:39
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!