Individo maištas Egzistencinės vienatvės, maišto ir absurdo temos


Individo maištas Egzistencinės vienatvės, maišto ir absurdo temos.


Maĩštas- stichinis sukilimas, ginkluotas pasipriešinimas valdžiai,nepasitenkinimas, prieštaravimas: Ne veltui sakoma, kad revoliucija yra pavykęs maištas, o maištas yra nepavykusi revoliucija

Vienãtvė- vienišo žmogaus būsena, buvimas vienišam, be artimųjų, vienuma, vienystė, buvimas vienam, atsiskyrimas.

Kas yra vienas, to niekas negali palikti.- Erichas Marija Remarkas

Atsakymas būtų toks: niekada nieko nepadarysi teisingai, jei taikysiesi prie kitų. Tegali būti tas, kas esi ... –Alice Miller

Kas nemėgsta vienatvės, tas nemėgsta ir laisvės, nes tik būdamas vienas žmogus yra laisvas. – Artūras Šopenhaueris

PROKRUSTO LOVA. Dirbtinis matas, rėmai, į kuriuos stengiamasi per prievartą ką nors įsprausti. (Prokrustas – sen. graikų mitologijos personažas – milžinas plėšikas, kuris prisiviliodavęs keliautojus ir jėga juos guldydavęs į lovą; tiems, kurie buvo ilgesni už lovą, nukirsdavęs kojas, kurie trumpesni – jas ištempdavęs.)

IKARO SKRYDIS. Drąsūs rizikingi ieškojimai (Ikaras – graikų mitologijos personažas; bėgdamas iš Mino nelaisvės tėvo Dedalo padirbtais iš vaško ir plunksnų sparnais, per arti priskrido prie Saulės; sparnų vaškui ištirpus nukrito į jūrą ir nuskendo).

TANTALO KANČIOS. Nepakeliamos kančios dėl to, kad trokštamas tikslas yra arti, o jį pasiekti neįmanoma.

Mes esame nelaimingi vieni, ir mes nelaimingi bendruomenėje; mums nepatogu, kai mes sugrūsti, ir mes dar nelaimingesni išsiskyrę.(Balta drobulė)

Žmogui vienui vienam būna tvanku, ankšta ir tamsu. Žmogaus siela neturi spranų primygti nuosavam „ aš”.Sunku jai tada, bet kuo plačiau sparnus išskės, kuo didesnį ratą apsuks, tuo bus lengviau, tuo laimingesnis bus žmogus.

Apskritai pasaulis juda į priekį, tačiau jaunimui kaskart tenka pradėti iš naujo.-Johanas Volfgangas Gėtė

Akis įsmeigęs, sėdžiu ir Nirvanos laukiu“ - Vytautas Mačernis (Žiemos sonetai 36 A)

Spektaklis Dale Wasserman Skrydis Virš Gegutės Lizdo (režisierius: valerij griško); Rendžio Makmerfio kova prieš ligoninės sistemą, individo maištas, susidūrimas su absurdu (ligoninės sistema)

  • Microsoft Word 50 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1633 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Martyna
  • Individo maištas Egzistencinės vienatvės, maišto ir absurdo temos
    10 - 3 balsai (-ų)
Individo maištas Egzistencinės vienatvės, maišto ir absurdo temos. (2020 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/individo-maistas-egzistencines-vienatves-maisto-ir-absurdo-temos.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 01:30
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo