Individualaus gyvenamojo namo patalpų apšvietimo ir temperatūros valdymas kursinis


Dalyko pavadinimas Pastatų technologinių sistemų valdymas. Išduota studentui. Kursinio darbo tema. Aiškinamojo rašto turinys. Įvadas. (darbo tikslai, darbo uždaviniai, problemos, darbo objekto aprašymas, darbo metodikos aprašymas Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Individualaus priemiesčio gyvenamojo namo patalpų apšvietimo ir temperatūros valdymas KNX technologija pagal konkrečius parametrus. Žiniaraštis. Įvadas. Temperatūros valdymo sistemos apžvalga. Naudojamos medžiagos. Montavimas. Darbuotojų sauga ir ekoloija. Darbuotojų sauga. Ekologija. Išvados.


Kursinio darbo tikslas - suprojektuoti gyvenamojo namo esančio Elektrėnų savyvaldybės mieste apšvietimo ir temperatūros valdymo sistemą.

Nors tokia sistema yra ganėtinai brangi, yra tikėtina, jog ji turėtų sumažinti šildymo bei elektros energijos išlaidas. Šiame darbe bus aprašyta KNX technologija bei veikimo principas ir programavimas (ETS-3 programa). Be to, pateiktuose brėžiniuose bus nurodyta, kaip ši sistema yra išdėstyta pastate. Taip pat, darbe aprašytos patalpos ir joms keliami reikalavimai, naudotos medžiagos, montavimas bei darbo sauga. Taipogi pridėtas projekto planas, šviestuvų išdėstymo bei radiatorių ir kondicionierių išdėstymo planas.

Elektros energija yra itin svarbi kasdieniame žmogaus gyvenime. Jos dėka, mus supantis pasaulis tobulėja sparčiu tempu. Tai juntama ne tik buitiniame gyvenime, bet ir medicinoje, karo pramonėje bei kitose srityse. Ne išimtis yra ir žmogaus gyvenamoji erdvė. Visi nori gyventi kuo patogiau ir stengiasi sutaupyti pinigų, kur yra galimybė. Pakankamas apšviestumas ir tinkama temperatūra - tai veiksniai, be kurių žmogaus gyvenimas pasidarytų kardinaliai sudėtingesnis ir atšiauresnis. Be jų, suprastėtų sveikata bei darbingumas. Be to, namo šildymas sudaro didelę dalį išlaidų, tačiau ne visi žino, jog jas galima sumažinti ne tik gerinant konstrukciją, bet ir automatizuojant pastato šildymo sistemą. Dėl šių priežasčių yra stengiamasi teisingai suderinti namo apšviestumą bei temperatūrą.

Visos gyvenamojo namo patalpos turi būti apšviečiamos deramai, pagal esančius reikalavimus. KNX sistema valdo apšvietimo prietaisus kiekvieną atskirai, arba visus iš bendro pulto.

Darbo objekto aprašymas: namą sudaro aštuonios patalpos. Patalpų bendras plotas 146,74 kvadratiniai metrai.

Namas yra vieno aukšto, jo plotas yra 146,74 kvadratiniai metrai. Namą sudaro septynios patalpos: virtuvė, miegamasis, tambūras, keli dušai(vienas iš jų su tualetu), svetainė bei pirtis. Miegamasis kambarys yra pietinėje pusėje. Kambarys buvo suprojektuotas taip, kad ankstyvuoju paros metu, į šį kambarį patektų mažiau saulės šviesos. Poilsio kambaryje, yra praleidžiama daugiausiai laiko todėl ir buvo suprojektuota namo centrinėje dalyje

Šiame būste visus prietaisus sujungs magistralė, jungianti kiekvieną su KNX standartu suderintą prietaisą.

Norint įsidiegti protingo namo sistemą, visada kyla klausimas ką sistema turėtų name valdyti ir kokias funkcijas atlikti. Tai, be abejo, priklauso nuo kiekvieno žmogaus norų ir galimybių. Namo gyventojai galės keisti parametrus ir valdyti sistemą per jungiklius, jautrų prisilietimui ekraną. Šioje sistemoje bus naudojami 4 pagrindiniai valdymo režimai, tai: dienos, nakties, „darbe“, atostogų.

Kiekviename režime, šviesos valdomos automatiškai pagal iš anksto nustatytą režimą. Visų režimų parametrai gali būti nustatomi pagal kiekvieno žmogaus poreikį. Režimų perjungimas gali būti automatinis (pagal laiką) arba rankinis.

Visame pastate naudojami LED šviestuvai, kurių valdymas yra automatizuotas. Kiekvieną šviestuvų grupę galima valdyti per lietimui jautru ekraną, arba valdymas automatiškas pagal iš anksto nustatytą programą.

Kiekviename kambaryje yra temperatūros reguliatoriai kurių pagalba galima nusistatyti norimą temperatūrą kambaryje , taip pat tai galima padaryti per LCD ekraną esanti poilsio zonoje/svetainėje. Taipogi per LCD ekraną galimą nustatyti norimą temperatūrą pagal norimą dieną ar valandą. Taipogi viską galima nustatyti ir per kompiuterį ar išmanųjį telefoną prijungtą prie namo valdymo sistemos.

  • Microsoft Word 300 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (3035 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sergiy
  • Individualaus gyvenamojo namo patalpų apšvietimo ir temperatūros valdymas kursinis
    10 - 1 balsai (-ų)
Individualaus gyvenamojo namo patalpų apšvietimo ir temperatūros valdymas kursinis . (2017 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/individualaus-gyvenamojo-namo-patalpu-apsvietimo-ir-temperaturos-valdymas-kursinis.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 10 d. 15:17
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!