Individualaus gyvenamojo namo statybos


Įvadas. Pagrindiniai projekto dalyviai. Individualaus gyvenamojo namo projektas. Pagrindiniai projekto dalyviai. Rangovas, jo pasirinkimas. Subrangovas, jo pasirinkimas. Projekto darbų skaidymo struktūra. Projekto biudžeto planavimas. Projekto trukmės planavimas. Projekto darbo išteklių planavimas. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas. Priedai.


Statybos projektų valdymas apibūdinamas kaip sisteminis procesas, kuris apima statybos darbus, technologijų taikymą įgyvendinant projektą, bei užtikrinantis kad projektas vyktų efektyviau, kokybiškiau ir už tinkamą kainą. Vykdant projektą, planuojama, valdoma ir kontroliuojama projekto eiga, įvykdymo terminai, projekto finansų, medžiagų, įrangos, darbo jėgos ir kitų išteklių panaudojimas. Tai lemia investavimo galimybes, leidžia efektyviai panaudoti išteklius, sudaryti vykdymo planą. Projekto valdymo principai, metodai priklauso nuo pagrindinio tikslo ir jam įgyvendinti sprendžiamų uždavinių, nuo projekto pobūdžio, projekto vadovo ir kitų dalyvių.

Kursinio darbo tikslas parengti vienbučio gyvenamojo namo, esančio Šiaulių mieste statybos projektą.

Viso sklypo plotas yra 6 a. Užimamas sklypo plotas 165,52 m2.

Pagal atliekamų funkcijų svarbą ir atsakomybės laipsnį projekto vadovas yra pagrindinė viso projekto figūra (projekto komandos požiūriu). Tai asmuo, kuriam deleguojami įgaliojimai vadovauti projekto darbams: planuoti, kontroliuoti ir koordinuoti projekto vykdytojų darbus. Dėl didelės atsakomybės ir rizikos šios profesijos atstovai turi turėti išskirtinių gebėjimų formuluoti strateginius tikslus, puikių analitinio mąstymo savybių bei bendravimo įgūdžių. Projektų vadovai sudaro darbų grafikus ir planus. Projektų eiga planuojama savaičių, dienų ar net valandų tikslumu. Planavimo priemonės padeda parengti ne tik tikslius darbų vykdymo grafikus, bet ir efektyviai paskirstyti išteklius.

Gyvenamojo namo statybos darbams samdomas rangovas, kuris atrenkamas paskelbus konkursą. Konkursas organizuojamas, tam, jog būtų išrinktas tinkamiausias rangovas, kuris sugebėtų tinkamai įvykdyti projektinius reikalavimus. Konkurse dalyvauja penkios Šiaulių mieste veikiančios statybos įmonės:

Įmonės dalyvaujančios konkurse buvo pasirinktos pagal vietą, nes projektas vykdomas Šiaulių mieste, jų profesionalumą. Prieš pritaikant kriterijus svarbu susipažinti su kiekvienos įmonės veiklos specifika, patirtimi šioje srityje ir kita.

UAB „Reforsas“ šiuolaikiška, statybos ir remonto paslaugas atliekanti įmonė. Įmonė atlieka administracinių patalpų įrengimo, remonto, apdailos darbus, daugiabučių namų renovacijos, modernizavimo darbus, individualių gyvenamųjų namų statybos darbus, statybos techninė priežiūrą, konsultavimą statybų klausimais, sąmatų sudarymą, kitus statybos darbus nuo pamatų iki rakto. Įmonė yra atestuota statybos produkcijos sertifikavimo centro, jai suteikta teisė būti ypatingų statinių statybos rangovu (gyvenamieji ir negyvenamieji pastatai). Įmonė yra subūrusi aukštos kvalifikacijos, darbuotojų kolektyvą. Projektams vadovauja 10 metų patirtį turintys vadovai.

Atranka tęsiama, pagal ekspertų sudarytą kriterijų sistemą bei informaciją apie rangovus, sudarius daugiakriterės analizės pradinių duomenų lentelę 4.

1, 2, 3, 5 – vertinama balais nuo 1 iki 5, 4 – vertinama balais (1 – taiko naujas technologijas, 2 – netaiko naujų technologijų).

Nagrinėjamų alternatyvų prioritetiškumas ir reikšmingumas skaičiuojami keturiais etapais. Pirmu etapu sudaroma įvertinta normalizuota sprendimų matrica D pagal formulę:

Šiuo atveju apskaičiuojame tik maksimizuojančių normalizuotų įvertintų rodiklių sumą , kadangi nėra minimizuojančių normalizuotų įvertintų rodiklių .

Trečiu etapu, remiantis lyginamus variantus apibūdinančiomis teigiamomis () ir neigiamomis () savybėmis, nustatomas jų santykinis reikšmingumas pagal formulę:

Projekte bus įrengiamas geoterminis šildymas, tai yra šilumos energijos gavimas iš gamtos ir naudojama patalpoms šildyti ir buitiniam karštam vandeniui ruošti. Šilumą galim išgauti iš grunto, oro ir vandens. Šiam šildymo įrengimui reikalingas šilumos siurblys, kuris veikia naudodamas elektra, tad šildymo sąskaita mokama už jos suvartojimą. Tai ekologiškas, modernus šildymo būdas, klasifikuojamas kaip patogi sistema, nes reikia minimalios priežiūros. Geoterminio šildymo sistema pateikiama paveiksle 7.

  • Microsoft Word 1595 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 33 puslapiai (5691 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mikayil
  • Individualaus gyvenamojo namo statybos
    10 - 1 balsai (-ų)
Individualaus gyvenamojo namo statybos. (2018 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/individualaus-gyvenamojo-namo-statybos.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 28 d. 06:55
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo