Individualaus namo apsaugos sistemos


Įvadas. Apsaugos sistemos. Perimetro apsauga. Priešgaisrinė apsauga. Aiškinamasis raštas. Literatūros sąrašas. Priedai.


Nė vienas žmogus nepaneigs, kad turint savo turtą norisi jį žut būt apsaugoti nuo bet kokių gręsiančių pavojų - ypač savo savo šeimą ir nuosavą būstą – šeimos tvirtovę. Todėl žmonės nuo senų senovės kaip tik įgalėdami stengėsi apginti savo turtą: pirmiausia lazdomis, ietimis, akmenimis, vėliau spastais, grioviais ir tvoromis. Na o dabar XXIa. kas yra gera, patikima ir ekonomiška apsaugos sitema?

Taip pigiausia būsto apsauga – gerai užsklęsti langai bei durys ir... kasnakt savo namus saugantis šeimininkas ar kieme lakstantis agresyvus šuo. Be abejo, laikui bėgant iš sunkiai uždirbtų pinigų dar pastatyta aklina 2 metrų aukščio tvora ir žmogus jau jaučiasi visapusiškai saugus. Žinoma, tai galimai apsaugos būstą nuo pašalinių žmonių invazijos, tačiau ar tai pats efektyviausias būdas? Taip pat dažnas nė nepagalvoja apie iškylančias pačias netikėčiausias grėsmes, tokias kaip: ugnis ar žaibo išlydis.

Taigi šiame darbe aptarsime kelias pagrindines apsaugos sistemas ne tik nuo pašaliečių invazijos, bet ir nuo nenumatytų pavojų, bei pabandysime jas panaudoti praktiškai.

Ką reikia žinoti įrengiant saugos sistemą? Pirmiausiai gyvenamąjį būstą reiktų saugoti priklausomai nuo galimo pavojaus. Pavojaus įvertinimui įtakos gali turėti dirbamas darbas, būsto buvimo vieta, vartotojų gerovė ir pan. Galimo pavojaus įvertinimas paprastai būna subjektyvus, todėl tik pats vartotojas nusprendžia, kokią apsaugos sistemą jis norės įsirengti.

Dažniausiai būsto šeimininko apsisprendimą lemia ne norimos sistemos charakteristikos, o šiam reikalui galima skirti pinigų suma. Tai lemia didesnius įsigyjamos įrangos reikalavimus. Sistemos patikimumas mažesnis, jei ją sudaro daugiau elementų, todėl, siekdami jį padidinti, turite sumažinti galimos įrangos kiekį (daviklių, paskirstymo dėžučių ir pan.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1618 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arimantė
  • Individualaus namo apsaugos sistemos
    10 - 3 balsai (-ų)
Individualaus namo apsaugos sistemos. (2018 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/individualaus-namo-apsaugos-sistemos.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 18 d. 15:35
×