Individuali įmonė kaip teisinė forma


Įvadas. Individualios įmonės samprata. Individuali įmonė užsienio šalyse. Individuali įmonė Lietuvoje ir užsienyje - palyginimas. Individuali įmonė ir bendroji jungtinė nuosavybė. Turtas, priskiriamas bendrai jungtinei sutuoktinių nuosavybei. Individuali įmonė kaip verslo forma. Trumpas individualios įmonės ir kitų juridinių asmenų palyginimas. Individualios įmonės turtas. Individualios įmonės paveldėjimas. Individualios įmonės steigimo procedūra. Individualios įmonės steigimo dokumentas. Individualios įmonės valdymas. LR individualių įmonių įstatymas ir jo reglamentavimo sritys. Individualios įmonės pertvarkymas. Atsakomybės pagal individualių įmonių prievolės aspektai. Asmenys, atsakingi už įmonės prievoles. Prievolių vykdymas, vykstant bankroto procesui. Atsakomybė pagal prievoles likvidavus įmonę. Išvados. Summery. Literatūra.

1.Individuali įmonė - tai neribotos civilinės atsakomybės privatusis juridinis asmuo

2.Individuali įmonė - viena iš labiausiai paplitusiu ūkinės komercinės veiklos formų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse.

3.Šios formos populiarumą daugiausiai įtakoja supaprastinti steigimo reikalavimai, paprastesnė buhalterinė apskaita, mažesni mokesčiai bei viena iš svarbiausiu priežasčių - nereikalaujama jokio įstatinio kapitalo.

4.Nepaisant išvardintu privalumų, ši veiklos forma turi ir trūkumų. Didžiausias trūkumas - neribota turtinė atsakomybė. Tai reiškia, kad, neužtekus įmonės turto kreditoriniams reikalavimams patenkinti, reikalavimai nukreipiami į asmeninį savininko turtą ir bendrosios nuosavybės teise valdomą šeimos turtą.

5.Individualiosios (personalinės) įmonės sudaro didžiausią smulkių ir vidutinių įmonių dalį.

6.Skirtumas tarp Lietuvos ir užsienio valstybių individualių įmonių - kreditorinių reikalavimų objektas. Užsienio šalyse kreditoriai savo reikalavimus reiškia komercine veikla užsiimančiam asmeniui. Lietuvoje, kadangi individuali įmonė yra juridinis asmuo, - įmonei ir tik nepakakus įmonės turto kreditorių reikalavimams patenkinti, šie reikalavimai nukreipiami į individualios įmonės savininko asmeninį turtą.

7.Nuo uždarosios akcinės bendrovės skiriasi atsakomybės neribotumu, pradinio kapitalo nereikalavimu, paprastesne buhalterine apskaita ir mažesniais mokesčiais.

8.Atsakomybė pagal prievoles likvidavus individualią įmonę gali pereiti jos savininkui.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 42 KB
  • 2013 m.
  • 22 puslapiai (6501 žodžiai)
  • Individuali įmonė kaip teisinė forma
    10 - 2 balsai (-ų)
Individuali įmonė kaip teisinė forma. (2013 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/individuali-imone-kaip-teisine-forma.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 16:14
×