Individuali veikla. VMI



.
. Savarankiška kūryba, profesinė ir kita panašaus pobūdžio savarankiška veikii. Individualios veiklos įregistravimas ir išregistravimas (gpmį. Individualioje veikloje naudojamo ilgalaikio materialiojo turto dekla. Nuolatinio Lietuvos gyventojo su indivi. Nenuolatinio Lietuvos gyventojo, kuris verčiasi individualia veikla per nuolatinę bazę, leidžiami atskaitatskirais atvejais ir ne vieną analogišką sandorį per trumpą laiką sudaręs gyventojas dažniausiai nebus laikomas vykdančiu individualią veiklą (pvz. , išvykstantis į užsienį gyventojas parduoda keletą tapačių daiktų). Tačiau atkreiptinas dėmesys, kad tam tikrais atvejais ir nesant tęstinumui, iš tam tikrų aplinkybių darytina išvada, kad gyventojas vertėsi individualia veikla. Tokiomis aplinkybėmis gali būti: naudos dydis ir tai, kokią visų gyventojo pajamų dalį sudaro ši nauda; taip pat su naudos gavimu susijusios sąnaudos. Tarkime, gyventojas asmeninės nuosavybės teise turi butus, kuriuos nuomoja kitiems gyventojams. Kitų pajamų šaltinių jis neturi. Vadinasi, butų nuoma sudaro pagrindinę jo visų gaunamų pajamų dalį, todėl galima laikyti, kad šis gyventojas verčiasi individualia butų nuomos veikla.
Jeigu gyventojas įsigyja ir parduoda ar kitokiu būdu perleidžia nuosavybėn turtą, siekdamas gauti ekonominės naudos tęstinį laikotarpį, laikoma, kad jis vykdo individualią veiklą. Individualia veikla paprastai laikomi tokie atvejai, kai gyventojas, siekdamas2001- 2003 metais gyventojas pagal pirkimo-pardavimo sutartį įsigijo ha žemės ūkio paskirties žemės sklypą ir 25 arų ne žemės ūkio paskirties sklypą, skirtą gyvenamųjų namų statybai.
2003 metais ha žemės sklypą padalino į sklypus, pakeitė žemės paskirtį į komercinę ir pardavė už 200000 lt kitiems gyventojams, taip pat 2004 metais pardavė 25 arų sklypą juridiniam vienetui už 1000gyventojas 2000 m. Nusipirko butus. Šiuose butuose atliko remontą ir 2004 metais juos (po 150000 lt) pardavė. Laikoma, kad 2004 m. Gyventojas vykdė individualią turto pardavimo veiklą.
Gyventojui vykdant individualią veiklą, Parduodant ar kitokiu būdu perleidžiant nuosavybėn turtą (pavyzdžiui, butus, žemės sklypus, automobilius), į tokio turto įsigijimo datą neatsižvelgiama, kadangi trejų metų lengvata numatyta gyventojų pajamų mokesčio įstatyme (žin. , 2002, nr.