Individualios apsaugos priemonės. Žmonių sanitarinis švarinimas.


Individualios saugos priemonės. Individualios ir kolektyvines apsaugos priemones. Individualios gyventoju apsaugos priemones. Kolektyvines ir individualios apsaugos priemones. Individualiosios apsaugos priemones. Filtruojamosios individualios kvėpavimo organų apsaugos priemonės. Gyventojų apsaugos priemonės. Asmeninės ir kolektyvinės apsaugos priemonės. Individualios darbo saugos priemonės žmogui. Dulkėkaukė.

Įvadas. Individualios apsaugos priemonės. Filtruojamosios individualios kvėpavimo organų apsaugos priemonės. Civilinės dujokaukės. Vaikiškos individualios apsaugos priemonės. Pramoninės filtruojamosios individualios apsaugos priemonės. Izoliuojamosios individualios kvėpavimo organų apsaugos priemonės. Pramoniniai izoliuojamieji kvėpavimo aparatai. Izoliuojamieji kvėpavimo aparatai ip-4 ir ip-4m. Individualios odos apsaugos priemonės. Izoliuojamosios individualios odos apsaugos priemonės. Filtruojamosios individualios odos apsaugos priemonės. Žmonių sanitarinis švarinimas. Naudota literatūra.

. Pramoninės filtruojamosios individualios apsaugos priemonės . 6-. Įvadas pagal 1949 metų ženevos konvenciją nurodoma , kad civilinė sauga- tai kompleksas priemonių gyventojams karo arba gaivalinių bei stichinių nelaimių metu, tampat įvykus avarijai arba katastrofai gamyboje apsaugoti. Ekstremaliomis situacijomis labai didelis vaidmuo tenka individualioms ir kolektyvinėms apsaugos priemonėms. Individualių ir kolektyvinių priemonių paskirtis apsaugoti gyventojus nuo radioaktyvių, cheminių medžiagų, kad jų nepatektų į žmogaus organizmą ir ant odos. Individualios apsaugos priemonės skirstomos į kvėpavimo organus ir odą apsaugančias priemones. Kolektyvinės apsaugos priemonės tai įvairios slėptuvės jos yra skirstomos į atskiras ir įkomponuotąsias. Individualiosios apsaugos priemonės yra šios: dujokaukės, respiratoriai, paprasčiausios kaukės, marlės ir vatos raiščiai. Patikimiausia kvėpavimo organų apsauga yra dujokaukė. Pagal veikimo principus dujokaukės yra skirstomos į filtruojančias ir izoliuojančias. Šio referato tikslas yra susipažinti su individualiomis ir kolektyvi individualiųjų apsaugos priemonių (iap) sąvoka apibrėžia apsaugos priemones, skirtas pavienių žmonių apsaugai nuo nuodingųjų (nm) , radioaktyviųjų medžiagų (rm) ir biologinio ( bakterinio ) aerozolio (ba) neigiamo poveikio.

Pagal avarijos pobūdį ir susidariusias situa pagal paskirtį iap skirstomos į individualiąsias odos apsaugos priemones (ioap) , o pagal apsaugos pobūdį – į filtruojamąsias ir izoliuojamąsias. Iap yra skirtingos civiliams gyventojams , kariškiams ir pramonės ar žemės ūkio darbuotojams.

Labiausiai paplitusios ikoap yra tos, kurias gamina pramonė (tai įvairios dujokaukės , kvėpavimo aparatai, apsauginės kameros vaikams ir respiratoriai. Prie paprasčiausių, arba parankinių , ikoap priskirtos dulkėkaukės ( audeklinės kaukės, sulaikančios dulkes ), vatos ar marlės raisčiai ir darbe bei buityje vilkimi įvairūs drabužiai. Patikimiausia kvėpavimo organų apsaugos priemonė yra- dujokaukė.

Dulkes sulaikantys respiratoriai, dulkėkaukės , vatos ir marlės raisčiai saugo kvėpavimo organus nuo radioaktyviųjų dulkių, tačiau nesaugo nuo kenksmingųjų dujų ir garų.

Oda apsaugo sujungtą .

Ikoap (dujokaukės, respiratoriai, dulkėkaukės, vatos ir marlės raisčiai) sudarytos iš dviejų svarbiausių dalių : antveidžio ir filtro orui valyti. Įkvėptas oras , eidamas pro filtrą, išsivalo ir pro įkvėpimo vožtuvą patenka po antveidžiu jau švarus.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2010 m.
  • 19 puslapių (2819 žodžiai)
  • Kolegija
  • Raimonda
  • Individualios apsaugos priemonės. Žmonių sanitarinis švarinimas.
    10 - 1 balsai (-ų)
Individualios apsaugos priemonės. Žmonių sanitarinis švarinimas.. (2010 m. Spalio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/individualios-apsaugos-priemones-zmoniu-sanitarinis-svarinimas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 07 d. 10:07
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo