Individualios įmonės įkūrimas


Įvadas. Įmonės steigimas. Mokesčiai. Pabaigos žodis. Literatūra.

Konkrečios įmonės steigimo tvarka, nurodant institucijas, į kurias reikia kreiptšiame darbe apžvelgsiu individualios (personalinės) įmonės, kurios veiklos pobūdis viešasis maitinimas, o jeigu tiksliau tai kavinės – baro, įsteigimo tvarką ir eiliškumą, bei pagrindinius Lietuvos respublikos įstatymus, kurie reglamentuoja reikalavimus, keliamus anksčiau minėtos įmonės steigimui.

Tačiau prieš pradedant aiškintis ką ir kaip reikia daryti norint sukurti savo individualią įmonę, mūsų atveju individualią (personalinę) maitinimo įmonę, reikia aiškiai suvoįmonė yra savo firmos vardą turintis ūkinis vienetas, įsteigtas įstatymų nustatyta tvarka tam tikrai komercinei – ūkinei veiklai. Įmonę sudaro medžiaginių – daiktinių, finansinių ir nematerialių aktyvų, jos teisių ir pareigų kompleksas. Įmonė, kaip teisės įmonininkas yra fizinis arba juridinis asmuo, taip pat į bendrovę (bendriją) susijungę keli fiziniai ar juridiniai asmenys, kurie nuosavybės teise valdo, naudoja ir disponuoja įmonės turtu, organizuoja įmonės ūkinę ir finansinę veiklą.

Nuosavybės teisę į įmonę įmonininkas įgyja įmonės steigimo, pirkimo – pardavimo arba kitokių civilinių sandorių pagrindu.

Jeigu įmonė nuosavybės teise priklauso Lietuvos respublikai, įmonininko funkcijas atlieka įmonės valdymo organai. Jeigu įmonė individuali (personalinė) įmonė nuosavybės teise priklauso fiziniam asmeniui ar keliems fiziniams asmenims bendrosios jungtinės nuosavybės teise. Individualią (personalinę) įmonę nuosavybės teise gali turėti taip pat ir negamybinės organizacijos, turinčios juridinio asmens teises. Individuali (personalinė) įmonė neturi juridinio asmens teisių, jos turtas neatskirtas nuo įmonininko turto.

Pagal įmonės prievoles įmonininkas atsako visu savo turtu, taip pat ir po įmonės likvidavimo. Individualių (personalinių) įmonių savininkai gali panaudoti savo ir savo šeimos narių (sutuoktinių, tėvų, įtėvių, vaikų, įvaikių), jiems sutikus, pinigines lėšas ir turtą įmonės veiklai.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2010 m.
  • 11 puslapių (2495 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gaivilė
  • Individualios įmonės įkūrimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Individualios įmonės įkūrimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/individualios-imones-ikurimas.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 30 d. 07:20
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo