Individualios kineziterapijos poveikis vaikams sergantiems dauno sindromu ir turintiems raumenų distrofiją


Kineziterapija autistams. Dauno sindromas literaturos apzvalga. Autizmas kineziterapija. Kineziterapija sergant dauno sindromu.

Literatūros apžvalga. Kineziterapijos ir Dauno sindromo sąmprata. Kineziterapijos metodai. Literatūros sąrašas.

Dauno sindromas – tai įgimta liga, kuriai būdinga 21 chromosomos trisomija (žmogus vietoje dviejų 21 poros chromosomų turi tris chromosomas) , dauginės raidos anomalijos, protinės raidos atsilikimas, mažosios anomalijos. Pasaulyje jau yra tvirtai nusistovėjusi nuomonė, kad protinis atsilikimas nėra liga. Jei mes tradiciškai mediciniškai mąstysim, tai suprasim, kad medicinos priemonėmis Dauno ligos neišgydysim. Todėl labai svarbu, kalbant apie Dauno sindromo gydymą, visuomet prisiminti, kad tai yra žmogaus būklė, kuriai koreguoti turėtų būti kompleksiškai taikomos visos priemonės: pedagoginės, socialinės, medicininės ir t. t. Autoriai, apibūdinantys Dauno sindromą turinčius asmenis, pažymi, kad didžiausios fizinės šių asmenų problemos susijusios su raumenų hipotonija, sąnarių hipermobilumu, dėl to yra netaisyklinga šių vaikų laikysena, atsiranda ortopedinės stuburo, pėdų problemos (Winnick, 1995; Sherill, 1998; Weeks et al., 2000). Atlikti tyrimai (Block, 1991; Henderson, 1986; Sugden & Keogh, 1990) patvirtina, kad Dauno sindromą turinčių asmenų motorinė raida, mokymosi ir valios gebėjimai yra žemesni nei kitų ne tik normalios raidos, bet ir protinę negalią turinčių asmenų ( Gervickienė ir kt.,2008 ).

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2014 m.
  • 7 puslapiai (1247 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eglė
  • Individualios kineziterapijos poveikis vaikams sergantiems dauno sindromu ir turintiems raumenų distrofiją
    10 - 3 balsai (-ų)
Individualios kineziterapijos poveikis vaikams sergantiems dauno sindromu ir turintiems raumenų distrofiją. (2014 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/individualios-kineziterapijos-poveikis-vaikams-sergantiems-dauno-sindromu-ir-turintiems-raumenu-distrofija.html Peržiūrėta 2019 m. Sausio 16 d. 14:25
×