Individualios veiklos rezultatų atlyginimas


Individualios veiklos rezultatų atlyginimas. Individualios veiklos apibrėžtis , vykdymo formos ir veiklos rūšys. Individualios veiklos rezultatų atlyginimas - pajamos. A klasei.

Vis didesnę reikšmę Lietuvos ūkyje šiandienai įgauna smulkus ir vidutinis verslas, tai ypatingai, svarbi kiekvienos šalies ekonomikos dalis, kuri įtakoja šalies ūkio vystymosi ypatumus, sėkmingumą, skatina naujų darbo vietų kūrimąsi, yra svarbi socialiniam stabilumui.

Todėl vykdant verslo politiką esminė užduotis ir pirmenybė tiek Europos Sąjungoje, tiek Lietuvos valstybės lygmeniu, tenka verslumo įgūdžių skatinimui, galimybių įmonėms patekti į rinkas gerinimui, augimo potencialo didinimui, koncultacijų teikimui, atsižvelgiant į smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) interesus bei poreikius. Ir sudaryti kuo palankesnes sąlygas jau esamų smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių sėkmingai veiklai vykdyti, bei skatinti naujų įmonių steigimą. (Kerčienė R. 2009, 819p.)

Kiekvienai pateiktai verslo formai būdingi tam tikri privalumai, tam tikri trūkumai ir mokesčių ypatumai, taigi ir veiklos rezultatų atlyginimas.

Todėl kiekvienas asmuo Lietuvoje, turi teisę, laisvai pasirinkti tinkamiausią darbo formą, darbo santykius ar verslą, turi galimybę laisvai sudarinėti sutartis, galimybę ir teisę veikti sąžiningos konkurencijos sąlygose, veikti pagal lygių teisių galimybes.

Šiame darbe išsamiau nagrinėjama bus individuali veikla pagal pažymą, atskleidžiant individualios veiklos sampratą, jos požymių turinį, jos rezultatų atlyginimo analizę, situaciją šių dienų smulkiojo verslo kontekste, taip pat stengiamasi išryškinti tam tikrus rezultatų atlyginimo niuansus, t.y. individualios veiklos pajamų rūšis Lietuvoje, šios veiklos pajamų apmokestinimo ypatumus ir iškylančias, aktualias problemas.

Darbe stengiamasi remtis kuo įvairiasniais informacijos šaltiniais, naudojant analitinį-kritinį, loginės analizės metodą. Remiamasi valstybės įstatymais, mokesčių įstatymų paaiškinimais, Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos leidiniais, mokslinių straipsnių pateikiama informacija, aktualiais tyrimais, individualios veiklos situaciją pabrėžiančiais statistiniais duomenimis.

INDIVIDUALIOS VEIKLOS APIBRĖŽTIS, VYKDYMO FORMOS IR VEIKLOS RŪŠYS

Aiškiausiai individualios veiklos sąvoką apibūdina Lietuvos Respublikos Gyventojų pajamų mokesčio įstatymas:

Valstybinės mokesčių inspekcijos apibrėžiamos šios individualios veiklos rūšys išsiskiriančios pagal pobūdį ir veiklą.

Tai kūrybinė veikla, pavyzdžiui originalūs literatūros, mokslo ir meno kūriniai, profesinės (advokatų, notarų, antstolių ir pan.) veiklos sritys išskyrus, tas, kurioms privalomas juridinio asmens įsteigimas. (Individualioji veikla. 2000—2012)

Kita veiklos rūšis - sportinė veikla kuriai priklauso tokios sporto šakos kaip, atletika, golfas, šachmatai ir pan., taip pat komandinės sporto šakos, tai krepšinio, rankinio, ledo ritulio žaidėjai ir kt. Neįskaitoma tik sportinė veikla, kuria gyventojai užsiima pramogai (nardytojai, alpinistai ir kt.). (Individualioji veikla. 2000—2012)

Ir trečia - atlikėjo veikla, tai dainininko, muzikanto, dirigento, aktoriaus, šokėjo ar kito literatūros, meno, folkloro, cirko atlikėjo, orkestro, ansamblio ar choro vadovo ir dirigento veikla. (Individualioji veikla. 2000—2012)

  • Microsoft Word 43 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (2916 žodžiai)
  • Universitetas
  • Artikyt
  • Individualios veiklos rezultatų atlyginimas
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Individualios veiklos rezultatų atlyginimas. (2015 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/individualios-veiklos-rezultatu-atlyginimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 18:29
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo