Individualūs administraciniai teisės aktai


Įvadas. Viešojo administravimo aktų samprata ir klasifikacija. Individualiems administraciniams teisės aktams būdingi bruožai. Individualių administracinių aktų bendrieji reikalavimai. Skundai dėl individualių administracinių aktų. Išvados. Praktinė užduotis. Literatūros sąrašas.

Nagrinėjama tema – individualūs administraciniai teisės aktai. Ši tema yra ypatingai aktuali Lietuvos administracinės teisės teorijai ir praktikai. Be abejo, ji taip pat turėtų būti aktuali kiekvienam Lietuvos Respublikos piliečiui, kadangi kiekvienas savo teisėmis ir pareigomis besidomintis asmuo turi žinoti, kas yra individualūs administraciniai teisės aktai, kada ir kaip jie taikomi, kada gali būti ginčijami ir t.t.

Pagrindinis kursinio darbo tikslas – pristatyti individualių administracinių teisės aktų sampratą, pagrindinius bruožus, bendruosius reikalavimus bei remiantis teismų praktika aptarti individualių administracinių teisės aktų apskundimo tvarką. Taip pat siaurai išanalizuoti administracinius teisės aktai apskritai, jų klasifikavimą, individualių administracinių teisės aktų paskelbimą, įsigaliojimą bei pasibaigimą.

Analizuoti individualių administracinių teisės aktų temą padėjo didelis kiekis specialiosios literatūros, tokios kaip A. Andruškevičiaus knyga „Administracinė teisė“ ir „Administracinės teisės principai ir normų ribos“ bei J. Paužaitės – Kulvinskienės „Administracinė justicija: teorija ir praktika“. Taip pat nagrinėjamai temai buvo aktualūs kai kurie Lietuvos Respublikos teisės norminiai aktai bei Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo praktika. Pastarąja teko naudotis daugiausiai. Kalbant apie teisės norminius aktus aktualiausi šiai temai buvo Lietuvos Respublikos viešojo administravimo bei administracinių bylų teisenos įstatymai.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 22 KB
  • m.
  • 17 puslapių (3279 žodžiai)
  • Universitetas
  • Indre
  • Individualūs administraciniai teisės aktai
    10 - 1 balsai (-ų)
Individualūs administraciniai teisės aktai. (2012 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/individualus-administraciniai-teises-aktai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 22:54
×