Individualūs bendravimo skirtumai (2)


Bendravimas ir temperamentas. Cholerikas. Melancholikas. Flegmatikas. Sangvinikas. Vyrų ir moterų bendravimo ypatybės. Vyrų ir moterų santykiai su aplinkiniais. Bendravimas su sudėtingo charakterio žmogumi. Praktinė užduotis.


Apibendrinant, galima teigti, kad kiekvienas žmogus turi skirtingą bendravimo temperamentą.

Kartais vyrai ir moterys suvokia tą patį bendravimo turinį skirtinga prasme. Dėl bendravimo interpretacijų skirtumų ir kyla vyrų – moterų vienas kito nesupratimas. Moterys bendraudamos su vyrais yra jautresnės. Moterys labiau kreipia dėmesį bendravime slypinčiai reikšmei apie intymumą, o vyrai apie statusą.

Konkurentas – jis veržiasi pirmauti, nors jau senai laikas sustoti. Jis brangina tik tokius draugus, kurie yra menkaverčiai. Todėl jis išnaudoja bet kokią situaciją nurungti draugus.

Bendraujant su sudėtingo charakterio žmogumi reikia apsvarstyti, kaip su juo pradėti pokalbį, jį įtraukti į diskusiją ir svariai pateikti savo nuomonę, ne įžeidžiant jo orumo.

3. Sukryžiuokite rankas ant krūtinės. Jei kairė ranka atsidurs viršuje, pažymėkite tai raide „K“, jei dešinė – raide „D“.

4. Paplokite delnais. Jei kairės rankos delnu plojat per dešinį, pasižymėkite tai „K“ raide, jei dešinės rankos delnu per kairį – raide „D“.

Vyrų ir moterų bendravimo ir elgesio skirtumai diktuojami nuo pat vaikystės, todėl jie vėliau nulemia skirtingus bendravimo būdus. Yra nusistovėję stereotipai apie moteris ir vyrus, todėl jie vadovaujasi jais nenorėdami išsiskirti iš kitų.

Geriausia neturėti konfliktų su sudėtingo charakterio žmogumi, nes kitu atveju bus patenkintas jo pasitikėjimas savimi ir iškelta jo savivertė. Be to sudėtingo charakterio žmonės visada būna arti mūsų, kai esame jiems reikalingi. Taip pat mėgsta diktuoti ir organizuoti žmonių gyvenimus, jiems to tiesiogiai nejaučiant.

  • Microsoft Word 36 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1946 žodžiai)
  • Kolegija
  • K
  • Individualūs bendravimo skirtumai (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Individualūs bendravimo skirtumai (2). (2017 m. Lapkričio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/individualus-bendravimo-skirtumai-2.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 22 d. 22:37
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo