Individualūs bendravimo skirtumai referatas


Bendravimas ir temperamentas. Cholerikas. Melancholikas. Flegmatikas. Sangvinikas. Ekstravertų ir intravertų bendravimas. Ekstravertai. Intravertas. Vyrų ir moterų bendravimo ypatybės. Vyrų ir moterų santykiai su aplinkiniais. Bendravimas su sudėtingo charakterio žmogumi.


Jis liūdnas, nuolat su skausmu ir baime žiūri į ateitį. Kuri pasak jo jam nieko teigiamo

nežada. Bendraujant su melancholiku ji atpažintume iš graudžios veido išraiškos, tylesnės balso intonacijos. Jis turi dideli nervų sistemos jautrumą, kuris jam duoda pagrindą jaustis įskaudintam aplinkybių ir žmonių. Todėl siekdami išvengti skausmo jie linkę laikytis toliau nuo visų, tokie

žmonės nemėgsta didesnių susibūrimų ir yra uždari. Tačiau reikia pripažinti, kad melancholikas yra pati puikiausia draugija išgyvenant skaudžias nesėkmes ir ieškant paguodos.

Tai aktyvus, bet kontroliuojantis save labiau nei cholerikas. Bendraudamas su kitais žmonėmis laisvai randa bendrą kalbą. Jis geba greitai susipažinti ir gan ilgai išlaikyti puikius santykius su aplinkiniais žmonėmis. Jis nėra impulsyvus, todėl aplinkiniai jį priima kaip pakankamai draugišką ir patikimą žmogų. Sangvinikas – visiškas lyderis, kuris nebijo atsakomybės ir greitai susitvarko su problemomis. Jiems svarbūs geri santykiai su žmonėmis, nesigilinant į asmenines ambicijas, o tai kelia aplinkinių pasitikėjimą. Tačiau kartais jam trūksta ištvermės ir užsispyrimo įvykdant gerus sumanymus.

Veiklos stilius pasyvus, lėtas. Labiau laukia kontaktų iš kitų žmonių nei patys juos užmezga. Kontaktai su nepažįstamaisiais reikalauja daug bendravimo pastangų, negali prisiversti atsiverti. Linkę daryti mažiau nei reikia, todėl reikia paraginti juos aktyvizuotis. Būdamas savo minčių pasaulyje labiau supranta save, nei kitus, mėgsta užsisklęsti savyje. Didesnis pasitikėjimas savimi atsiranda kai mažiau kontaktuojama su žmonėmis. Geriau linkęs keistis pats, nei keisti kitus, jam lengviau prisiderinti, nei bandyti aktyviai paveikti žmogų. Galvoja lėčiau bei kokybiškiau, stengiasi riboti rūpesčių ratą. Nemėgsta atsakomybės, bet noriai vykdo savo pareigas, o perdėta aktyvumą laiko nepriimtinu, dažniau gailisi dėl neįgyvendintos veiklos. Moka apskaičiuoti savo jėgas, todėl retai pradeda kelis darbus iškart. Pasiekus aukštą postą jam sunku priprasti vadovauti, nes šias pareigas jam buvo sunku gauti. Kitų teritorijos mažai domina, tad jo vadovaujamos organizacijos auga, nuolat tobulina savo struktūra ir darbo metodus, nes jam būdingas stabilumas, ištvermė, lojalumas.

Tai tipiškas namisėda, todėl savo įšore ir kalba jis neatkreipia dėmesio į save. Jie yra mažiau kalbūs, ne todėl kad neturi ką pasakyti, bet tiesiog iš prigimties yra kur kas geresni klausytojai. Jie labiau gilinasi į save, orientuoti į savo pasiekimus ir nėra labai priklausomi nuo aplinkos vertinimo. Gilindamiesi į save, labiau gilinasi į kitus, atsargiau ir atsakingiau renkasi draugus, yra budresnis. Žmones prisileis sunkiau, bet jei jau prisileis, išliks lojalūs.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2365 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agnė
  • Individualūs bendravimo skirtumai referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Individualūs bendravimo skirtumai referatas . (2017 m. Gegužės 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/individualus-bendravimo-skirtumai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 21:28
×