Individualūs bendravimo skirtumai


Psichologijos referatas. Įvadas. Individualaus bendravimo teoriniai aspektai. Individualaus bendravimo samprata. Individualaus bendravimo skirtumų aspektai. Individualaus bendravimo temperamentų ir asmenybės tipų bruožai. „Sunkių“ žmonių bendravimo ypatybės. Išvados. Literatūros sąrašas.


Temos aktualumas. Tema aktuali yra visiems žmonėmis, nes ji yra susijusi su individualumu. Kiekvienas žmogus yra skirtingas individas, kurie skiriasi bendravimo ypatumais.

Darbo tikslas. Išanalizuoti individualaus bendravimo skirtumus.

Darbo uždaviniai:

Darbo metodas. Mokslinės literatūros analizė.

INDIVIDUALAUS BENDRAVIMO TEORINIAI ASPEKTAI

Individualaus bendravimo samprata

Kiekvienas žmogus yra skirtinga individas, kuris išsiskiria iš kitų žmonių savo savybėmis, charakterio bruožais bei bendravimo ypatumais.

Žemaitaitienė B. (2008) pateikia kelias bendravimo sąvokas:

Antinienė D. ir kt. (2002) individualumą traktuoja, kaip žmogaus unikalumą, tik jam vienam būdingų savybių derinį (118 p.).

Taigi išnagrinėję šią sąvokas: bendravimas ir individualumas, galime teigti, kad individualus bendravimas - tai kiekvieno žmogaus išskirtinė sąveika su kitu žmogumi, kurio metu yra keičiamasis informacija.

Apibendrindami šį poskyrį galime teigti, kad bendravimas yra sąveika su žmonėmis, kurios metu yra keičiamasis informacija, mintimis bei emocijos, o tuo tarpu individualumas - tai vienam žmogui priklausančios savybės, vertybės bei charakteris.

Individualaus bendravimo temperamentų ir asmenybės tipų bruožai

Antinienė D. ir kt. (2002) teigia, kad temperamentas - tai įgimtų centrinės nervų sistemos savybių išraiška (122 p.).

Almonaitienė J. ir kt. (2002) išskiria keturis temperamento tipus:

Antinienė D. ir kt. (2002) pateikia vokiečių filosofo I. Kanto (I. Kant), kuris taip pat domėjosi temperamento tipų pasireiškimus asmenybėje. Filosofas gana išsamiai aprašė temperamento tipų kraštutines, labiausiai išreikštas savybes:

 • Psichologija Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Žilvinas
 • 14 puslapių (3013 žodžių)
 • Kolegija
 • Psichologijos referatai
 • Microsoft Word 227 KB
 • Individualūs bendravimo skirtumai
  10 - 7 balsai (-ų)
Individualūs bendravimo skirtumai. (2015 m. Lapkričio 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/individualus-bendravimo-skirtumai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 05:39