Indivudualūs bendravimo skirtumai


Psichologijos referatas. Įvadas. Žmogaus temperamento tipas ir bendravimas. Temperamentų klasifikacija. Skirtingų temperamentų žmonių bendravimas tarpusavyje. Intravertų ir ekstravertų bendravimas. Bendravimo ypatumai pagal lyčių skirtumus. „sunkių“ žmonių bendravimo ypatybės. Savigarbos įtaka žmogaus bendravimui. Išvados. Literatūra.


Jau antikos laikais pastebėta, kad tarp atskirų žmonių egzistuoja tam tikri panašumai ir skirtumai. Bandant suprasti ir suklasifikuoti šiuos skirtumus, buvo sukurta daugybė sistemų ir modelių, aiškinančių skirtingus žmonių elgesio ir bendravimo ypatumus. Psichologinį tipą apibūdina tam tikrų savybių kompleksas, būdingas visai žmonių grupei, nors atskiri požymiai gali reikštis nevienodai intensyviai. Tačiau tipas apima tik dalį visų žmogaus savybių. Kiekviena asmenybės tipologija turi privalumų ir trūkumų. Visas jas galime kritikuoti, tačiau kiekvienoje iš jų randame raktą ne tik savo, bet ir kito žmogaus asmenybei pažinti, kartu ir tinkamam bendravimo būdui pasirinkti. Ne paslaptis, jog naudinga žinoti, kuo skiriasi mūsų ir kitų žmonių bendravimas, kaip elgiasi tam tikro temperamento žmogus, kad galėtum su juo susibičiuliauti ir rasti bendrą kalbą. Taigi, šiuo darbu siekiama atskleisti žmonių bendravimo skirtumus bei jų priežastis.

Darbo objektas – individualūs bendravimo skirtumai.

Darbo tikslas – atskleisti individualius bendravimo skirtumus ir jų priežastis.

Darbo uždaviniai:

1.Ištirti, kaip susijęs žmogaus temperamento tipas ir bendravimas.

2.Aptarti, kuo skiriasi intravertų ir ekstravertų bendravimas.

3.Išsiaiškinti bendravimo ypatumus pagal lyčių skirtumus

4.Išanalizuoti „sunkių“ žmonių bendravimo ypatybes ir kaip su jais sutarti.

5.Išnagrinėti, ar savigarba daro įtaką žmonių bendravimui.

Darbo metodas – mokslinės literatūros analizė, loginis mąstymas.

  • Psichologija Referatai
  • 2013 m.
  • Aušra
  • 19 puslapių (4253 žodžiai)
  • Kolegija
  • Psichologijos referatai
  • Microsoft Word 79 KB
  • Indivudualūs bendravimo skirtumai
    10 - 2 balsai (-ų)
Indivudualūs bendravimo skirtumai. (2013 m. Rugsėjo 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/indivudualus-bendravimo-skirtumai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 03:19