Induizmas ir budizmas skaidrės


Tikybos skaidrės. Religijų ir kultūrų įvairovės šalis. Induizmas-pagrindinė indų religija ir tikėjimas paplitęs Indijoje. BuDIzmas-viena iš labiausiai azijoje paplitusių religijų, kurios pradininku laikomas buda. Arijai – induizmo pradininkai. Induizmo religija kilo iš klajoklių arijų tikėjimo. Vedos ir didvyrių. Induistai manydavo. Patys induistai savo religiją linkę vadinti "Sanatana Dharma". Induizmo simbolis –. Paplitimas. Pasaulyje yra ~. Budizmas. Pradininkas Sidharta Gautama - gavęs Budos (Buddha sanskrito kalba reiškia „Atbudęs, praregėjęs, nušvitęs“) vardą. 35-aisiais savo gyvenimo. Gyvenimas yra sklidinas kančios. Taurusis aštuonialypis kelias. Teisingas. Budizmo simbolis. Dharmos (Budos Mokymo) ratas, kurio stipinai simboliškai atitinka Tauriojo aštuonialypio kelio gijas. Budos mokymas propaguoja žmogaus tobulėjimą ir moko, kad žmogus pats kuria savo likimą. Senovės indijos palikimas. Induizmas ir budizmas – ne vienintelis senovės Indijos palikimas.


BuDIzmas-viena iš labiausiai azijoje paplitusių religijų, kurios pradininku laikomas buda.

Induizmo religija kilo iš klajoklių arijų tikėjimo. Jie garbino daugybę dievų. Neturėdami rašto, jie iš kartos į kartą perpasakodavo savo dievų nuotykius. Bet vėliau šie pasakojimai buvo surašyti žinių knygose – vedose, kurias induistai laikė šventomis. Jas skaityti ir aiškinti galėjo tik aukštesniųjų varnų nariai.

Vedos ir didvyrių žygius apdainuojančios senovės indų poemos – „Mahabharata“ ir „Ramajana“ yra užrašytos arijų kalba – sanskritu.

Induistai manydavo, kad žmogaus siela po mirties persikelia į kito žmogaus ar net gyvūno kūną.

Pasaulyje yra ~ 1 mlrd. Induistų. Tai trečia pagal tikinčiųjų skaičių religija pasaulyje po krikščionybės ir islamo. Induistai sudaro apie 85% Indijos gyventojų.

Pradininkas: Sidharta Gautama - gavęs Budos (Buddha sanskrito kalba reiškia „atbudęs, praregėjęs, nušvitęs“) vardą.

  • Tikyba Skaidrės
  • 2015 m.
  • Valerija
  • 14 puslapių (356 žodžiai)
  • Tikybos skaidrės
  • MS PowerPoint 1464 KB
  • Induizmas ir budizmas skaidrės
    10 - 8 balsai (-ų)
Induizmas ir budizmas skaidrės. (2015 m. Vasario 04 d.). http://www.mokslobaze.lt/induizmas-ir-budizmas-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 04:10