Induizmas rytų religija


Induizmas religija. Kada atsirado induizmas. Rytu religijos. Induizmas skaidrės. Kur atsirado induizmas. Induizmo religija. Induistu tikejimas. Induizmo tikėjimas. Skaidres apie induizma. Induizmas referatas.

Amžinasis mokymas: induizmas. Indų dievai. Kaip meldžiasi ir švenčia induistai. Pagarba visoms gyvybės apraiškoms: džainizmas. Drąsa ir tikėjimas: parsai. Nušvitusysis Buda:budizmas. Budizmas mūsų dienomis. Išminčiai ir nemirtingieji dievai: kinų religijos. Tradicijų pynė: japonų religijos.

Induizmas neturi nei įkūrėjo, nei pranašo, nei jokios konkrečios ekleziastinės ar institucinės struktūros, išdėstytų pažiūrų sistemos. Pabrėžiamas veikiau gyvenimo, o ne mąstymo būdas. Induizmas- veikiau kultūra nei tikėjimas. Ne kiekvienas, kas gimęs indijoje, yra praktikuojantis induistas. Tačiau tvirtinama, kad visi jie yra induistai, nes gimę indais. Pavadinimas rokai kurie induistai įsitikinę, kad pagarba visoms gyvoms būtybėms reikalauja maitintis vegetariškai: kiti aukoja gyvulius šventyklose ir upės pakrantėje džiaugsmingai dalijasi kepta mėsa.

Kai kurie induistai garbina šyvą, kiti višnų ar jo inkarnacijas, avaturus, dažniausiai krišną ir ramą, trvienas induistas garbina vienatinį dievą, kitas- keletą dievų, o gal ir daugelį, o trečias- nė v sakoma, kad induizmas jungia daugelį kultų ir papročių, šis tikėjimas- tikras idėjų ir dvasinių aspiracijų koliažas. Kažin tada, ar įmanoma kalbėti apie induizmą vienaskaita, o gal egzistuoja induizmų ?

Mūsų laikais visam induizmui būdinga reinkarnacijos arba transmigracijos samprata. Krikščioniškasis mąstymas pabrėžia, kad dorai nugyventi vieną šį gyvenimą, išganymą sieja su atskiru individu, tegul ir nepaneigdamas grupės ar visumos, o induistų gyvenimo koncepcija- tai nepaliaujama gyvybės tėkmė per daugelį egzistencijų. Būtent tai ir išreiškia sansaros samprata, ji nusako šį gyvenimo bangavimą nuo gimimo iki mirties, o tuomet vėl į nauja gimimą. Tokia samprata ribotą istorinį akimirksnį pailgina iki begalės metų.

Kur tik indai keliaudavo, ten jie skleidė ir savo kultūrą bei religiją, o pasklido jie ir po amerikos žemyną, ir ramiojo vandenyno pakrantėse, ir po afriką, ir po jungtinę karalystę. Indų svamių ir guru sutiksime daugelyje brahma- kūrėjas, visų kūrinių viešpats, visatos kūrėjas, jos įkūnytojas ir dvasia, tad nėra jam s višnus-saugotojas, žmonių lemties lėmėjas. Priartėja prie žmonių per dešimt savo įsikūnijimų, avadešimt višnaus avaturų- matsija, kurma, varaha, nara arijų laikotarpiu induizmo išpažinėjai melsdavosi atvirame ore, dažniausiai susirinkę aplink šventąją ugnį. Paprotys melstis šventykloje tikriausiai atsirado sekant ankstyvosiomis indo slėnio religijomis. Pirmąsias šventyklas induistai rentė iš medžio, todėl jos neišliko. Vėlesniąsias jau statydavo pagal karališkųjų rūmų modelį. Kadangi induistai tikėjo, kad dievai gyvena kalnuose, tai šventyklas daugiausia statydavo kalnų būsto stiliumi.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (2523 žodžiai)
  • Vacys
  • Induizmas rytų religija
    10 - 1 balsai (-ų)
Induizmas rytų religija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/induizmas-rytu-religija.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 08 d. 23:56
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo