Indukcinis samprotavimas


Indukcinis samprotavimas ir jo kritika. Įvadas. Indukcija padeda aptikti vienodus objektų požymius. Problemos. Kokią įtaką technikos pažangai daro indukcinis samprotavimas. Tezės. Indukciniai teiginiai yra. Kas yra indukcinis samprotavimas? Indukcinis samprotavimas (lot.  inductio „įvedimas“) – tai procesas. Indukcijos rūšys. Populiarioji indukcija - išvada daroma remiantis tuo. Indukcinio samprotavimo pavyzdys. Pastebėjus, kad į vandenį panardintas kūnas išstumia skysčio tiek. Indukcinis samprotavimas ir technikos bei mokslo pažanga. Indukcinis samprotavimas skatina stebėti aplink vykstančius procesus. Indukcinio metodo kritika. Visuomenėje indukcinis samprotavimas yra kritikuojamas dėl savo nepatikimumo. Išvada. Negalima pilnai pasitikėti indukciniu samprotavimu. Šaltiniai.


Indukcija padeda aptikti vienodus objektų požymius, o toks vienodų objektų aptikimas, kad analogiškomis aplinkybėmis įvyks analogiški dalykai.

Kokią įtaką technikos pažangai daro indukcinis samprotavimas? Kodėl kai kurie žmonės kritkuoja indukcinį samprotavimą?

Indukciniai teiginiai yra tik tikėtini. Jie gali būti teisingi, bet gali būti ir klaidingi. Indukciniais samprotavimais atrandami nauji dėsniai, kurie skatina labiau tyrinėti ir analizuoti aplinką.

Indukcinis samprotavimas skatina stebėti aplink vykstančius procesus, eksperimentuoti, atlikti bandymus, ieškoti naujovių. Induktyviniais samprotavimais galima atrasti naujus dėsnius, kurie gali būti sėkmingai panaudojami mokslo ir technikos pažangai.

Visuomenėje indukcinis samprotavimas yra kritikuojamas dėl savo nepatikimumo. Karlas Raimundas Poperis (angl. Karl Raimund Popper) – anglų filosofas, sociologas ir logikas kritikavo indukcinį samprotavimą. Jis teigė:  Neįmanoma patikrinti visuotinų dėsnių; Indukcija tikriausiai nėra praktiškai taikoma.

Negalima pilnai pasitikėti indukciniu samprotavimu, nes jo teiginiai gali būti ir klaidingi.

  • Filosofija Skaidrės
  • MS PowerPoint 31 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (399 žodžiai)
  • Egidijus
  • Indukcinis samprotavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Indukcinis samprotavimas. (2016 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/indukcinis-samprotavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 23:38
×