Induktyviniai ir talpiniai jutikliai


Įvadas. Induktyviniai priartėjimo jutikliai. Induktyvinių priartėjimo jutiklių veikimo principas. Talpiniai priartėjimo jutikliai. Talpinių priartėjimo jutiklių veikimo principas. Induktyvinių ir talpinių priartėjimo jutiklių pritaikymas. Induktyvinių priartėjimo jutiklių pritaikymas. Talpinių priartėjimo jutiklių pritaikymas. Išvados. Literatūra. Tyrimo objektas: talpiniai ir induktyviniai davikliai. Tyrimo problema: induktyvinių ir talpinių daviklių apibendrinimas. Tyrimo tikslas: išanalizuoti induktyvinius bei talpos daviklius.

Šiandienos įmonėse kontroliuojant technologinį procesą, tenka matuoti daugelį neelektrinių dydžių. Dažniausiai tam tikslui yra naudojami elektrinių matavimų priemonės. Tenka pastebėti, kad elektrinių prietaisų, skirtų neelektriniams dydžiams matuoti, yra daug daugiau, negu elektriniams dydžiams matuoti. Tai suprantama, kadangi praktikoje tenka matuoti ar kontroliuoti daug daugiau ir įvairesnių neelektrinių dydžių. Tam tikslui naudojami įvairios klasifikacijos, pagal esamą poreikį, jutikliai. Jutiklis – tai techninis prietaisas(keitiklis), kuris kintamuosius fizinius signalus keičia į kitus, įvertinamus ir apdorojamus, dažniausiai elektrinius signalus. Nuolat didėjant aukštūjų technologijų lygiui, didėja ir procesų informacijos fiksavimo bei perdavimo įtaisų paklausa visame pasaulyje, dėl to jutiklių vaidmuo automatinio valdymo technologijose nuolat didėja.

Jutikliai yra naudojami labai placiai: nuo kasdien matomų objektų , tokių kaip liftas su lietimuisi jautriais mygtukais,iki jutiklių pramonėje, įvairioms operacijoms stebėti, automobiliuose, kosminiuose erdvelaiviuose.

Valdomame procese, jutkliai seką procesą, signalizuoja įvykius, formuoja ir perduoda duomenis apie proceso būsenos kitimą. Jutikliai gali veikti kontaktuodami su matuojamaisiais kūnais arba su jais nekontaktuodami. Pvz ultragarsiniai jutikliai nekontaktuoinduktyviniai jutikliai gali būti loginiai arba analoginiai. Loginiai jutikliai yra suderinti taip, kad keistų išėjimo signalo būseną iš 0 į 1 , kai objektas priartėja nustatytu atstumu (jų išėjime įrengta elektroninė relė, persijungianti tuomet, kai pasiekiamas nustatytas generatoriaus apkrovimo lygis). Analoginiai jutikliai išėjime formuoja elektrinį signalą (įtampą ar srovę) proporcingą generatoriaus apkrovimui. Induktyviniai jutikliai yra ilgaamžiai, nejautrūs teršalams ir atsparūs vibracijoms. Jie yra nekontaktiniai ir veikia be išorinės poveiinduktyviniai jutikliai jautriausiai reaguoja į patekusius į jų aktyviąją zoną feromagnetikus (geležį, kobaltą, nikelį), nes feromagnetikai, sudaro geras sąlygas magnetiniam laukui sklisti. Induktyviniai jutikliai taip pat geriau jaučia didesnę lyginamąją varžą turinčius laidininkus, kadangi juose sūkurinės srovės sukuria didesnius energijos nuostolius. Analoginiai induktyviniai jutikliai gali būti panaudoti nedideliems metalinių objektų poslinkiams ar jų deformacijoms stebėti.

  • Microsoft Word 1084 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (1695 žodžiai)
  • Kolegija
  • Donatas
  • Induktyviniai ir talpiniai jutikliai
    10 - 1 balsai (-ų)
Induktyviniai ir talpiniai jutikliai. (2011 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/induktyviniai-ir-talpiniai-jutikliai.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 12 d. 18:47
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo