Induktyviniai jutikliai referatas


Įvadas. Induktyviniai jutikliai su kintamu induktyvumu. Induktyviniai jutikliai su kintama aktyvine varža. Induktyvinio keitlio perdavimo funkcija. Diferenciniai induktyviniai keitikliai. Induktyvinių keitiklių paklaidos. Savitarpio induktyviniai keitliai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Induktyviniai keitikliai su kintama aktyvine varža gali turėti tokią konstrukciją. Jį sudaro magnetolaidis 1 su oro tarpu, į kurį yra įvedama didelio elektrinio laidumo plokštelė 2. Ant magnetolaidžio taip pat yra užmaunama ritė 3. Įvedus į tarpą šią plokštelę, joje sukuriamos sūkūrinės srovės (turi būti dideli ritės maitinimo dažniai), kurios, savaime suprantama, sumažina ritės 3 aktyvinę galią, kas yra ekvivalentiška jos aktyvinės varžos padidėjimui.

Pabandykime rasti keitiklio (a) ketimo charakteristiką. Žinome, kad ritės induktyvumas randamas taip:

Pastarojoje lygtyje laikome, kad 2(>> lpl /(. Tokio keitiklio jautris nusakomas taip

Kaip ir visi matavimo prietaisai, induktyviniai jutikliai nėra tobuli. Dėl juos veikiančių išorinių ir vidinių poveikių atsiranda paklaidos. Pagrindinės paklaidų priežastys išvardintos toliau:

Keičiasi nmagnetinės medžiagos (, to pasekoje atsiranda papildomos adiatyvinės ir multiplikatyvinės paklaidos.

Dėl maitinimo įtampos kitimo keičiasi magnetolaidžio (, to pasekoje magnetinė varža ir jautris.

čia (- kintamos srovės dažnis; Zi- šaltinio E1vidinė varža; R1 - pirmos ritės aktyvinė varža; ( priklauso nuo pirmosios ir antrosios vijų jungimo krypties; L1 - pirmos ritės induktyvumas.

Matome, kad evj E2 yra tiesiog proporcinga M, kuris šio tipo matuoklyje kinta, keičiant atstumą tarp ričių.

Induktyviniai jutikliai yra parametriniai, ir gali dirbti tik kintamos srovės grandinėse. Kadangi tiksliai skaičiuoti magnetines yra sunku, pateiktos priklausomybės yra apytikslės.

  • Microsoft Word 155 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1289 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simonas
  • Induktyviniai jutikliai referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Induktyviniai jutikliai referatas. (2016 m. Gruodžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/induktyviniai-jutikliai-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 21 d. 04:27
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo