Induktyviniai magnetiniai loginiai ir analoginiai jutikliai


Induktyviniai magnetiniai loginiai ir analoginiai Jutikliai. Loginiai ir analoginiai jutikliai Loginius binarinius. Tolydinius analoginius. Induktyviniai jutikliai Induktyviniai jutikliai. Induktyvinį jutiklį. Induktyvinių jutiklių veikimo principas. Induktyvinių jutiklių privalumai. Magnetiniai jutikliai Induktyviniai magnetiniai priartėjimo jutikliai Induktyviniai magnetiniai. Magnetiniai priartejimo jutikliai. Išvados Induktyviniai jutikliai.

Jutikliai – tai specialūs mechatroninių sistemų įtaisai, kurių dėka galima kontroliuoti įrenginių ar mašinų būseną ir pagal jų formuojamus signalus spręsti apie technologinio proceso eigą bei formuoti valdymo poveikius, lemiančius pageidaujamą proceso raidą. Mechatroninių sistemų jutikliai paprastai naudojami mechaninių procesų parametrams – objektų padėčiai, jų judėjimo greičiui, jėgai ar momentui, slėgiui, temperatūrai, laikui ir kt. matuoti.

Loginius (binarinius) signalus formuojantys jutikliai – tai dviejų būsenų (įjungta/išjungta) jutikliai, savo būseną keičiantys tuo momentu, kai į jų veikimo zoną patenka stebimas objektas arba kai kontroliuojamo parametro vertė pasiekia iš anksto nustatytą jutiklio poveikio signalo vertę. Paprastai laikoma, kad paveikdamas jutiklis formuoja loginį „1“ signalą, o išsijungdamas – loginį „0“ signalą. Gali būti naudojami ir priešingai veikiantys loginiai jutikliai naudojami įvairiems objektams atsiradusiems jutiklio veikimo zonoje aptikti, ribinėms judamųjų mašinos dalių padėtims ar procesų parametrų vertėms kontroliuoti ir pan.

Tolydinius (analoginius) signalus formuojantys jutikliai nustatytu tikslumu matuoja objektų padėtį ar stebimų procesų parametrų vertes ir keičia išmatuotųjų įvairios fizinės prigimties parametrų (padėties, greičio, slėgio jėgos ir pan.) vertes į tolesniam apdorojimui patogesnių fizinių parametrų (elektros įtampos, srovės) vertes. Tolydinius signalus formuojantys jutikliai teikia išsamią informaciją apie stebimus ir valdomus procesus, kuria remiantis formuojami įrenginių ir sistemų valdymo poveikiai.

  • Microsoft Word 103 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (856 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ignas
  • Induktyviniai magnetiniai loginiai ir analoginiai jutikliai
    10 - 4 balsai (-ų)
Induktyviniai magnetiniai loginiai ir analoginiai jutikliai. (2015 m. Gruodžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/induktyviniai-magnetiniai-loginiai-ir-analoginiai-jutikliai.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 01 d. 13:32
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo