Induktyvumo matavimo metodai


Induktyvumas. Induktyvumo matuoklis. Abipusis induktyvumas. Induktyvumo matavimas. Induktyvumo matavimo vienetas. Talpos ir induktyvumo matavimas. Induktyvumas m. Talpumo matuoklis. Induktyvumo matavimo vienetai. Elektros matavimai ir matavimo prietaisai literatura.

Įvadas. Induktyvumo matavimas. Nuosekliojo induktyvumo ekvivalento matavimo tiltelis su etaloniniu kondensatoriumi. Lygiagrečiojo induktyvumo ekvivalento matavimo tiltelis. Elektroniniai induktyvumo matuokliai. Elektroninis dvitaktis induktyvumo matuoklis. Elektroninis mikroprocesorinis induktyvumo matuoklis. Abipusio induktyvumo matavimas. Išvados. Literatūra.

Šio darbo tikslas aptarti induktyvumo matavimo metodus, susipažinti kokių yra induktyvumo matavimo būdu ir kaip jie apskaičiuojami. Daugelio elektinių grandinių kokybė priklauso nuo to, kaip jų parametrai atitinka reikalaujamiems dydžiams. Dėlto, praktikoje dažnai tenka matuoti talpą c, induktyvumą l ir abipusį induktyvumą m. Pasirenkant induktyvumo, talpos ir abipusio induktyvumo matavimo metodą ir matuojant tuos dydžius reikia prisiminti, kad jie didesniu mažesniu mastu priklauso nuo daugelio veiksnių. Daugelio elektinių grandinių kokybė priklauso nuo to, kaip jų parametrai atitinka reikalaujamiems dydžiams. Dėlto, praktikoje dažnai tenka matuoti talpą c, induktyvumą l ir abipusį induktyvumą m. Pasirenkant induktyvumo, talpos ir abipusio induktyvumo matavimo metodą ir matuojant tuos dydžius reikia prisiminti, kad jie didesniu mažesniu mastu priklauso nuo daugelio veiksnių: induktyvumas ir abipusis induktyvumas gali priklausyti nuo srovės, įtampos ir išorinių magnetinių laukų, talpa – nuo kintamos srovės dažnio, įtampos, temperatūros. Taip pat reikia prisiminti, kad elektrinės grandinės elementų, turinčių tik vieną paminėtų parametrų, praktikoje neegzistuoja. Pavyzdžiui, kiekvienas kondensatorius, be savo pagrindinės charakteristikos talpos, charakterizuojamas dielektrinių nuostolių kampu ir izoliacijos varža tarp jo plokštelių.

  • Elektrotechnika Referatas
  • Microsoft Word 224 KB
  • m.
  • 19 puslapių (1303 žodžiai)
  • Mindaugas
  • Induktyvumo matavimo metodai
    10 - 1 balsai (-ų)
Induktyvumo matavimo metodai. (2012 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/induktyvumo-matavimo-metodai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 16:51
×