Inercijos momento nustatymas iš kūno svyravimų (2)


Inercijos momento nustatymas iš kūno svyravimų. Darbo tikslas. Apskaičiuoti žiedo inercijos momentą iš jo svyravimų. Palyginti svyravimų būdu nustatytą žiedo inercijos momento vertę su verte, apskaičiuota iš žiedo masės ir skersmenų matavimų (žr. LD M-1 rezultatusApskaičiuoti iš svyravimų nustatyto žiedo inercijos momento netiesioginio matavimo paklaidą Stjudento metodu. Darbo priemonės. Tiriamasis žiedas. Stovas. Sekundometras. Teorinis darbo pagrindimas. Jėgos momentas. Fizinė svyruoklė. Darbo eiga. Išvados.

Fizinė svyruoklė. Fizinė svyruoklė - tai ant horizontalaus ir neinančio per masių centrą ašies laisvai svyruojantis kūnas. Jeigu žiedą pakabinsime ant horizontalios ašies statmenos žiedo plokštumai ir leisime jam svyruoti, tai turėsime fizinę svyruoklę, kuri svyruos periodu T:

Tuomet iš formulės (2) galime gauti žiedo inercijos momento vertę ašies, ant kurios žiedas yra pakabintas (neinančios per masių centrą), atžvilgiu.

Žiedo inercijos momentų ir skaitmeninės vertės paklaidų ribose sutampa, nes tai to paties žiedo inercijos momentai, kurie apskaičiuoti pačios ašies atžvilgiu, tik skirtingais metodais.

Žiedo inercijos momentų ir , skaitmeninės vertės nesutampa, nes buvo ieškomi inercijos momentai, nors ir to pačio žiedo, bet skirtingų ašių atžvilgiu.

  • Fizika Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 43 KB
  • 2014 m.
  • 4 puslapiai (357 žodžiai)
  • Laura
  • Inercijos momento nustatymas iš kūno svyravimų (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Inercijos momento nustatymas iš kūno svyravimų (2). (2014 m. Rugsėjo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/inercijos-momento-nustatymas-is-kuno-svyravimu-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 18:01
×