Infekcijų kontrolė infekcinės užkrečiamos ligos


Infekcijų kontrolė. Infekcinės užkrečiamos ligos. Grožio salonuose teikiamos A ir B kategorijos paslaugos A kategorijos paslauga. B kategorijos paslauga. Užkrečiamąsias ligas sukelia. Grožio salonuose dažniausiai pasitaikančios bakterijos auksinis stafilokokas. Per kraują plintančios infekcijos virusiniai hepatitai , C ir ŽIV AIDS. Virusiniai hepatitai B ir C yra užkrečiamosios ligos. Hepatito B ir C virusai , sukeliantys kepenų uždegimą. Virusiniais B ir C hepatitais galima užsikrėsti. Hepatito B ir C virusai neperduodami. Klinikiniai ligos požymiai. ŽIV infekcija ir AIDS. AIDS – žmogaus imunodeficito viruso ŽIV sukelta liga , kuriai būdinga stiprus imuniteto slopinimas. Užsikrėtimo keliai Didžiausia ŽIV viruso koncentracija randama kraujyje , makšties išskyrose , spermoje , motinos piene. ŽIV plitimo būdai. Ką daryti , jei įtariate užsikrėtus ŽIV. Aptinkamas ne anksčiau kaip po 3 savaičių. Rekomenduojama išsitirti dėl ŽIV. ŽIV infekcijos eiga. Skiriamos kelios eigos stadijos , iš kurių paskutinė stadija – AIDS. Kokie asmenys turi didžiausią riziką susirgti tuberkulioze? Pagrindinės infekcijų kontrolės priemonės grožio salonuose.


Virusiniai hepatitai B ir C yra užkrečiamosios ligos. Šių ligų sukėlėjai – hepatito B ir C virusai, sukeliantys kepenų uždegimą. Virusiniai hepatitai B ir C gali būti ūminiai arba lėtiniai. Klinikiniai požymiai priklauso nuo to, kokio intensyvumo uždegimas. Gali ir visai nebūti jokių ligos požymių. Hepatito B ir C virusas perduodamas nuo vieno asmens kitam. Virusas randamas beveik visuose nešiotojų ir užsikrėtusių asmenų kūno skysčiuose (perikardo, pilvaplėvės, pleuros, smegenų, sąnarių skysčiai, makšties išskyros, sperma, vaisiaus vandenys, seilės su matomais kraujo pėdsakais arba šie skysčiai, kai sunku įvertinti kraujo buvimą juose); sekretuose (išorinės sekrecijos liaukų gaminama ir išskiriama medžiaga, pvz., seilės, skrandžio sultys) ir išskyrose (ekskretai – žmogaus išskiriami medžiagų apykaitos produktai (šlapimas, išmatos ir kt.). Dažniausiai užsikrečiama per tiesioginį sąlytį su sergančiojo žmogaus krauju ir (arba) kitais organizmo skysčiais bei netiesiogiai per sąlytį su užterštais krauju ir (arba) kitais organizmo skysčiais paviršius (daiktus, instrumentus). Hepatito B viruso užkrečiamos savybės yra 100 kartų didesnės negu žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV). Virusiniais B ir C hepatitais galima užsikrėsti: Lytinio kontakto metu (hepatito C per lytinius santykius užsikrečiama retai). Vartojant švirkščiamuosius narkotikus. Įvairių medicininių procedūrų metu (po kraujo ir jo komponentų perpylimo, organų transplantacijos, hemodializės, operacijų, kraujagyslių kateterizavimo, infuzijų, injekcijų, odontologinių, ginekologinių-akušerinių endoskopinių ir kitų procedūrų). Buityje naudojant ligonio arba virusų nešiotojo asmeninės higienos (skustuvai, peiliukai, dantų šepetukai) ar kitas priemones ant kurių gali būti infekuoto asmens kraujo. Darbe, susižeidus kito sergančio/nešiotojo asmens krauju ir (arba) kitais organizmo skysčiais užterštais instrumentais, daiktais. Grožio paslaugų metu (tatuiravimas, auskarų vėrimas, manikiūras, pedikiūras). Retais atvejais motina šių virusų nešiotoja gali perduoti virusą savo naujagimiui. Buityje dėl pažeistos odos ir (arba) gleivinės sąlyčio su ligonio arba viruso nešiotojo krauju. Apie 30-40% susirgimų užsikrėtimo kelias būna neišaiškintas. Hepatito B ir C virusai neperduodami: Su motinos pienu, maitinant krūtimi. Apsikabinant, bučiuojantis (jei burnos gleivinė nėra pažeista). Su maistu ir vandeniu. Čiaudint, kosint. Liečiant rankomis ligonio arba virusų nešiotojo odą, gleivines, jei rankų oda, gleivinės yra sveikos. Naudojant bendrus maitinimosi bei gėrimo indus, įrankius. Klinikiniai ligos požymiai: Praeina nuo 2 iki 6 mėnesių, kai užsikrėtusiam hepatito B ar C virusu asmeniui gali atsirasti klinikinių požymių: ypatingas nuovargis, energijos stoka, vėmimas, pilvo, sąnarių skausmas, aukšta temperatūra, vėliau pagelsta akys, oda.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (2487 žodžiai)
  • Kolegija
  • Al
  • Infekcijų kontrolė infekcinės užkrečiamos ligos
    10 - 2 balsai (-ų)
Infekcijų kontrolė infekcinės užkrečiamos ligos. (2019 m. Spalio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/infekciju-kontrole-infekcines-uzkreciamos-ligos.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 07 d. 09:13
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo