Infliacija. Ekonometrijos analizė


Ekonometrine analize. Infliacija lemiantys veiksniai. Infliacija itakojantys veiksniai. Infliacijos analize. Infliacija lietuvoje analize. Infliacijos veiksniai. Ekonometrijos rasto darbai. Infliacijos skaiciavimas. Infliacijos koeficiento skaičiavimas. Ekonometrijos referatas.

Įvadas. I. Infliacija kaip ekonominis ir socialinis reiškinys. Ii. Infliacijos kaitos lietuvoje. Apžvalga ir analizė. Iii. Infiaciją lietuvoje lemiančių veiksnių analizė. Bendrasis vidaus produktas (bvp). Investicijos. Namų ūkio vartojimo išlaidos. Valdžios sektoriaus vartojimo išlaidos. Kointegracijos liekana. Iv. Infliacijos lietuvoje duomenų charakteristikos, modelio sudarymas ir prognozavimas. Vidurkio, dispersijos ir pasikliautinųjų intervalų skaičiavimas. Hipotezių apie vidurkių ir dispersijų lygybes tikrinimas. Koreliacijos koeficiento skaičiavimas. Tiesinės regresijos skaičiavimas. Pagrindinės hipotezės tikrinimas ir determinacijos koeficiento skaičiavimas. Prognozavimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šiandieniniame pasaulyje vienas sudėtingiausių ekonominių reiškinių yra infliacija. Su infliacija susiduria tiek išsivysčiusios, tiek ir besivystančios valstybės. Ji pasireiškia prekių kainų augimu, pinigų perkamosios galios sumažėjimu. Skirtingas infliacijos lygis iššaukia skirtingas pasekmes, kurios gali būti tiek teigiamos, tiek neigiamos. Infliacija, kaip procesas, iškilo xix a. Antroje pusėje. Anksčiau infliacija būdavo laikina, susijusi su nelaimėmis, karais, epidemijomis, šiuolaikiniame pasaulyje ji išaugo į globalų įprastą reiškinį. Didelė infliacija neigiamai veikia ekonomiką, sukelia daug nepageidaujamų socialinių padarinių. O nedidelė infliacija, - % infliacija per metus, yra netgi naudinga: mažėja nedarbas, didėja gamybos apimtis, investicinė veikla. Pasaulio ekonomikos istorijoje žinoma ne tik plačiai paplitusi infliacija, bet ir epizodiškai pasirodanti defliacija (kainų mažėjimo procesas). Infliacijos reguliavimas yra svarbus ekonominės politikos uždavinys. Kaip kito Lietuvos infliatlikti infliacijos Lietuvoje 1999 m. ketv. – 2007 m. ketv. Ekonpatikrinti hipotezes apie vidurkių ir dispersijų lygybes pagal infliacijos ir namųdarbas sudarytas iš keturių skyrių. Pirmame skyriuje trumpai pristatoma infliacija bei jos skaičiavimo būdai. Antrame apžvelgiama infliacijos kaita Lietuvoje ir analizuojami šio laikotarpio infliacijos duomenys. Trečiame skyriuje analizuojami visi pasirinkti infliaciją lemiantys veiksniai. Ketvirtame skyriuje pateikiamos infliacijos duomenų charakteristikos, modelio sudarymas ir prognozė ateinančiam laiko momentui. Pateikiamos išvados. Rašantinfliacija yra procesas, kurio metu bendras vartojimo reikmenų kainų lygis kyla sparčiau nei didėja šalies gyventojų nominalus darbo užmokestis bei pajamos ir dėl to sumažėja pinigų perkamasis pajėgumas. Vienos, kelių prekių ar jų grupės kainų išaugimas negali būti traktuojamas kaip infliacija. Kaip ekonominis reiškinys, infliacija egzistuoja nuo seniausių laikų, atsšliaužianti (lėta) infliacija – gali būti net nepastebima, nes kainos kyla lėtai. Išsivysčiusiose valstybėse infliacijos tempai siekia – %, besivystančiose – didesni nei %. Tokia infliacija skatina gamintojus didinti gamybos apimtis, verslas plečiasi, ekonomika auga.

šuoliuojanti infliacija – kainos kyla gana greitai. Išsivysčiusiose šalyse infliacija yra apie – 20 %, o besivystančiose ji skaičiuojama netgi 100-tais %. Pinigai praranda savo vertę, centrinis bankas didina pinigų kiekį, nes didėja pinigų paklausa, taip dar labiau padidindamas infliaciją.

  • Microsoft Word 225 KB
  • 2012 m.
  • 32 puslapiai (5683 žodžiai)
  • Universitetas
  • Nattalli
  • Infliacija. Ekonometrijos analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Infliacija. Ekonometrijos analizė. (2011 m. Birželio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/infliacija-ekonometrijos-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 01 d. 12:19
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo