Infliacija ir jos rodikliai baltijos šalyse lyginimoji analizė


Įvadas. Infliacija, jos tipai, atsiradimo priežastys ir jų pasekmės. Infliacijos tipai. Infliacijos atsiradimo priežastys. Infliacijos pasekmės. Nepriklausomos Lietuvos rodiklių palyginimas. Valiutos raida nepriklausomoje Lietuvoje. Nepriklausomos Lietuvos infliacija nuo 1993 metų. Infliacijos rodikliai Baltijos šalyse ir Rusijoje po SSRS iširimo. Išvados. Literatūra.


Žmonės visada siekia komforto. Tai pasireiškia visose srityse ir visose aplinkose, nesvarbu, kur, ar tai būtų buityje, santykiuose, politinėje sistemoje ar finansuose. Mes pripratome mokytis iš savo ar kitų klaidų ir tikėtis kad kitą kartą atsidūrus panašioje situacijoje, mes nejausime diskomforto. Taip ir infliacijoje. Infliacija apibrežia mūsų komforto zona. Ir parodo, kaip mes pasimokome iš mūsų klaidų ir kaip mes augame.

Rašydamas šį darbą, pabandysiu išsiaiškinti, kas yra infliacija, kokie yra jos tipai, priežastys. Nagrinėsiu Baltijos šalių ir Rusijos infliaciją po SSRS iširimo iki šių laikų. Lietuvos valiutos raidą nuo 1991 metų iki dabartinių laikų. Ir pabandysiu įrodyti, kad ~1500 % metinė infliacija Baltijos šalyse po SSRS iširimo tikrai buvo normalus reiškinys.

Darbo tikslas: Isiaiškinti kaip kito infliacija baltyjos šalise

Šiais laikais infliacija tapo įprastu reiškiniu, įgavo visuotinį pobūdį, ir tapo viena iš opiausių ekonominių socialinių problemų.

Tai pat butina paminėti pastaraisiais metais vis didesnę reikšmę įgyjančia infliacijos prešingybę – defliaciją.

Verčiant iš lotynų kalbos defliaciją, reiškia “nupūsti”. Šis ekonominis terminas apibūdina bendrą visų paslaugų ir prekių kainų lygio smukimą“.(Vytautas Šnieška ir kiti. Makroekonomika. Technologija. 2005 m.).. Difliacija gali būti dviejų tipų:

Infliacija gali būti įvairių rūšių. Ją galima paskirstyti taip:

Pasaulinė –budinga visoms šalims arba šalių grupems.

Anksčiau infliacija trukdavo neilgai ir būvo vadinama vietinė. Jos rezultatu buvo pinigu refomos. Dabartine infliacija vadinama pasauline.Pagal pasireiškimo pobūdį

Atvira – jei budinga kainų kilimas ir ji „matoma“ išorėje.

Paslėpta – kai paklausa yra didesne negu pasiula, kaip rezultatas atsiranda prekiu trukūmas. Tokios infliacijos atvėju kainos gali nesikeisti arba augti ne taip greitai kaip atviros infliacijos atvejų

Socialistinėms šalims buvo būdinga paslepta infliacija. Ten didejo deficito mąstai, nes infliacija buvo tramdoma administraciniais būdais. Kai kainų kilimas dirbtinai stabdomas, pasireiškia paslėpta infliacija. (Vytautas Šnieška ir kiti. Makroekonomika. Technologija. 2005 m.)

Šliaužiančioji infliacija – tai toks infliacijos budas, kai kainų kylimas yra liėtas, bet pastovus.dar ji vadinama slenkančiąja, liėtąja, saikinga infliacija. Jos tempai yra ne dideli, tačiau ji trunka ilgai. Ekonomistu manimu tokia infliacija gali siekti 3-7% per metus. (Vytautas Šnieška ir kiti. Makroekonomika. Technologija. 2005 m.)

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1900 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kostia
  • Infliacija ir jos rodikliai baltijos šalyse lyginimoji analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Infliacija ir jos rodikliai baltijos šalyse lyginimoji analizė. (2016 m. Vasario 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/infliacija-ir-jos-rodikliai-baltijos-salyse-lyginimoji-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 19:41
×